Pytanie o finanse osobiste na egzaminie maturalnym. Banalnie proste? Sprawdź się

Na egzaminie dojrzałości z matematyki pojawiło się pytanie o finansowym wydźwięku. Banalność pytania tłumaczy poziom podstawowy testu z matematyki. Na co dzień to samo pytanie może niektórym sprawiać spore trudności.
Zobacz wideo

Pytanie maturalne z matematyki, choć uczniom mogło się wydać nietypowe, większość dorosłych zadaje sobie na co dzień. "W pewnym banku prowizja od udzielanych kredytów hipotecznych przez cały styczeń była równa 4 proc. Na początku lutego bank obniżył prowizję od wszystkich kredytów o 1 punkt procentowy" - czytamy w pytaniu egzaminacyjnym. O ile zmniejszyła się prowizja od kredytów hipotecznych w tym banku

Być może to dobry pomysł, aby przyzwyczajać maturzystów do wizji kredytu hipotecznego. Policzmy!

Tak, my również zastanawiamy się, ilu z maturzystów - a także z nas - "wyłożyłoby" się na tym pytaniu. Podpowiadamy: odpowiedź B jest prawidłowa.

Matura 2019

Przypomnijmy, że dziś był trzeci dzień egzaminacyjnych zmagań uczniów szkół średnich. O godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O 14:00 do egzaminu z tego samego języka na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczna matura rozpoczęła się 6 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego, który napisało 270 tys. uczniów. Część z nich o godz. 14:00 przystąpiła do egzaminu z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Kolejnego dnia uczniowie przystąpili do matury z matematyki. Żeby zdać każdy z egzaminów uczniowie muszą uzyskać przynajmniej 30 proc. punktów. 

Zobacz wideo
Więcej o: