Amazon w USA zachęca swoich pracowników do samozatrudnienia. Oferuje 10 tys. dol. wsparcia na start

Równowartość blisko 40 tys. zł oferuje firma Amazon swoim amerykańskim pracownikom, którzy zwolnią się z pracy i założą mikrobiznes logistyczny. Warunkiem byłoby dalsze podwykonawstwo dla giganta.
Zobacz wideo

Jak donosi telewizja CNN, Amazon zachęca swoich pracowników w Stanach Zjednoczonych, by zrezygnowali z dotychczasowych umów o pracę. Mieliby założyć własną działalność gospodarczą i dalej świadczyć usługi logistyczne dla dotychczasowego pracodawcy.

Jeszcze w czerwcu 2018 r. Amazon ogłosił, że amerykańscy pracownicy mogą ubiegać się o założenie własnej małej firmy, by w ramach dalszej współpracy dostarczać pakiety Prime w furgonetkach i mundurach handlowego giganta. Chociaż handlowy potentat potwierdził, że dziesiątki tysięcy pracowników wyraziło zainteresowanie programem, firma zauważyła, że wielu jej pracowników nie było stać na sprawne rozkręcenie interesu w związku z kosztami.

Zauważyliśmy ogromne zainteresowanie dziesiątek tysięcy osób, które złożyły wniosek o uczestnictwo w programie Partner Service Delivery, w tym wielu pracowników. Słyszeliśmy od współpracowników, że chcą uczestniczyć w programie, ale zmagali się z wysokimi kosztami prowadzenia działalności w początkowej fazie

- powiedział Dave Clark, starszy wiceprezes Amazon ds. Operacji Globalnych, cytowany przez CNN.

Amazon daje 10 tys. dolarów na start

W związku z tym Amazon zdecydował się wyjść tym potrzebom naprzeciw i obecnie oferuje 10 tys. dolarów dofinansowania dla pracowników na wsparcie ich biznesu. Dodatkowo każdy z pracowników, który zdecyduje się przystąpić do programu, będzie przez trzy kolejne miesiące otrzymywał swoje dotychczasowe wynagrodzenie.

Amazon pracuje też nad niezależną usługą dostawy, by obsługiwać pakiety dla takich firm kurierskich jak UPS i FedEx, a także usługi pocztowe.

Zobacz wideo
Więcej o: