Google może pogrążyć Huawei. Chiński gigant odcięty od aktualizacji i sklepu z aplikacjami

Google potwierdził, że "w znacznej części zakończył współpracę z Huawei". Chiński producent smartfonów może być wkrótce odcięty od tych elementów Androida, bez których konsumenci w zasadzie nie sięgają po smartfony.
Zobacz wideo

Google odciął chińskiego producenta smartfonów, firmę Huawei, od niektórych uaktualnień systemu operacyjnego Android - informuje Reuters. Chodzi o te elementy systemu, bez których większość konsumentów w ogóle nie sięga po smartfony

Nowe urządzenia wyprodukowane przez Huawei stracą dostęp do sklepu z aplikacjami Google i oprogramowania, takiego jak Gmail. Google wciąż rozważa, do których dokładnie usług firmie odetnie dostęp - podaje agencja.

Huawei może wciąż używać wersji systemu operacyjnego Android, dostępnej na podstawie otwartej licencji open source. Huawei odmówiło komentarza w tej sprawie, a firma Google nie odpowiedziała natychmiast na zapytanie BBC.

Czytaj też: Huawei P30 Pro to fotograficzny gigant, ale nie bez wad. Test flagowego smartfona z poczwórnym aparatem

Amerykański rząd podejrzewa Huawei o współpracę wywiadowczą z komunistycznymi władzami w Pekinie. Chińska firma odrzuca oskarżenia i przekonuje, że jedyne, co przekazuje władzom swojego kraju, to należne jej podatki.

Aktualizacja

Biuro prasowe Huawei odpowiedziało na naszą prośbę o komentarz. Publikujemy go w całości.

Huawei znacząco przyczynił się do rozwoju i popularyzacji systemu Android na całym świecie. Jako jeden z kluczowych globalnych partnerów Androida, ściśle współpracujemy z ich platformą open-source w celu tworzenia ekosystemu, który przynosi korzyści zarówno użytkownikom końcowym, jak i całej branży.

Huawei zapewni aktualizacje zabezpieczeń i będzie świadczył usługi posprzedażowe dla wszystkich smartfonów i tabletów marek Huawei oraz Honor – tych, które już zostały sprzedane i tych, które są obecnie dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Jednocześnie będziemy nadal budować bezpieczny i zrównoważony ekosystem oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia dla wszystkich użytkowników z całego świata.

Więcej o: