Senat pod okiem Sztucznej Inteligencji. Będzie znać twarze i rozpozna głosy. Znajdzie i przekaże mowę każdego z senatorów
Senat zamierza zrewolucjonizować tworzenie stenogramów. Kancelaria zorganizowała konkurs, który ma wyłonić twórcę nowego, zautomatyzowanego systemu, którego sercem ma być sztuczna inteligencja.
Jak wyjaśniają senaccy urzędnicy na oficjalnej stronie chodzi o rozwiązanie, "które pozwoli opracować przystępniejszą formę transmisji wideo z obrad oraz ułatwi odnajdywanie nagrań poszczególnych wypowiedzi senatorów.". Dzięki temu ma powstać baza, która pozwoli na błyskawiczne przeskakiwanie pomiędzy stenopisem a plikami wideo.
Sztuczna inteligencja ma mieć też zdolność, która umożliwi dodanie linków z nagraniem do konkretnego miejsca w stenopisie, co sprawi, że opisy mówców w transmisji wideo byłyby trafniejsze i szybciej dostępne. W tej chwili nagrania publikowane przez Senat liczą sobie kilkadziesiąt minut, a odnalezienie konkretnej wypowiedzi, umieszczonej w stenopisie, wymaga ręcznego przewijania filmu.
Automatyzacja procesów wewnętrznych ułatwi i przyspieszy pracę nad transmisją i dokumentacją z posiedzeń Senatu i komisji senackich. Wprowadzenie sztucznej inteligencji [...] pomoże wyeliminować tzw. błędy ludzkie. Rozpoznawanie mówców na podstawie głosu i obrazu oraz narzędzi do wspomagania transkrypcji wypowiedzi wprowadzi szereg usprawnień.
- czytamy w oficjalnym dokumencie.
Czytaj też: Inteligentne okulary Google Glass powróciły. Druga generacja wkracza po 7 latach od pierwowzoru
Urzędnicy wyjaśniają, że interfejs systemu powinien umożliwiać korektę w zakresie identyfikacji mówcy, czasu rozpoczęcia wypowiedzi, zaznaczania niewyłapanej przez system wypowiedzi. Aplikacja musi też bardzo sprawnie rozpoznawać mowę - zgodność transkrypcji musi być nie mniejsza niż 90 proc. Rozpoznawanie mowy (ang. speech recognition, speech-to-text – STT) to proces przekształcania wypowiedzianych słów i zdań na tekst, który można zapisać w postaci cyfrowej.
-
Rok pandemii w Polsce kończymy posępną liczbą. Jakby zniknęły całe Siedlce. Drugie miejsce w UE
-
Amazon czy Allegro - gdzie jest taniej? Analiza 1000 produktów daje odpowiedź
-
Polskie szczepionki na koronawirusa - supertanie, supernowoczesne i bez żadnego rządowego wsparcia
-
Rząd miał otwierać szampana, a musi wylać na głowę kubeł zimnej wody. Bezrobocie jednak rośnie
-
Właściciele domów będą zgłaszać, czym ogrzewają budynek. Wysokie kary dla tych, którzy tego nie zrobią
- Dodatki do renty i emerytury również podlegają waloryzacji. Jakie są nowe kwoty?
- Afera Amber Gold. Część wierzycieli nie otrzyma zadośćuczynienia
- Dwanaście miesięcy koronawirusa w Polsce na dwunastu wykresach. Tak zmieniały się liczby i nastroje
- Biedronka znów rozdaje niektóre produkty za darmo. Znamy szczegóły promocji
- PIT 2021. Jak sprawdzić, czy mój PIT za 2020 rok został rozliczony?