O. Tadeusz Rydzyk ma powody do zmartwienia. Wydawca ostrzega: "Nasz Dziennik" może przestać istnieć

"Nasz Dziennik", narodowo-katolickie pismo wydawane od 21 lat może zniknąć z rynku. Wydawca gazety, której inicjatorem był o. Tadeusz Rydzyk, apeluje o pomoc do czytelników. Wszystkiemu winne są kłopoty z Ruchem.
Zobacz wideo

Marcin Nowina-Konopka, prezes spółki SPES, która wydaje "Nasz Dziennik" zaapelował do czytelników o pomoc w uratowaniu tytułu. Pismo, które 21 lat temu zainicjował o. Tadeusz Rydzyk, może bowiem nie przetrwać kłopotów w które wpadł Ruch - największy w Polsce dystrybutor prasy. 

Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił bowiem w środę zatwierdzenia porozumień układowych przeżywającej duże kłopoty spółki z wierzycielami (w tym wydawcami prasy). I to pomimo zaangażowanie w restrukturyzację spółki państwowych gigantów - Orlenu i Aliora. Ewentualny dalsze problemy dystrybutora mogą sprawić, że "Naszego Dziennika" nie będzie gdzie kupić.

Chodzi o to, by organizowali własny kolportaż. Jeżeli mam znajomego sąsiada, który jest sympatykiem „Naszego Dziennika”, ale nie czyta go codziennie, bo np. nie może pozwolić sobie na codzienne wyjście do kiosku, który jest 2 km dalej, a ja akurat tam chodzę, to żeby pozbierać takie „zamówienia”, pomóc zaopatrzyć się innym.

- stwierdził Nowina-Konopka na antenie Radia Maryja. 

Jeśli nic by się nie zmieniło, to za niedługi czas nie będziemy w stanie wydawać "Naszego Dziennika" dalej. Oznaczałoby to zniknięcie po 21 latach istotnego głosu w polskich mediach. Takie mamy zagrożenie.

- dodał. 

Czytaj też: Ojciec Tadeusz Rydzyk i właściciel Żabki będą robić wspólne interesy

Wydawca "Naszego Dziennika" ze spadkiem przychodów

"Nasz Dziennik" wydawany jest od 1998 roku. Inicjatorem pisma był o. Tadeusz Rydzyk. Od 1999 roku redaktorem naczelnym jest Ewa Nowina-Konopka. Wcześniej "ND" kierowali znani dziś z politycznego zaangażowania Artur Zawisza i Artur Górski. 

Jak podają Wirtualne Media, opierając się na raporcie spółki SPES za rok 2017 (ostatnie dostępne dane)  wydawca „Naszego Dziennika” zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 14,4 proc. - do 19,8 mln zł. Zysk spadł jeszcze wyraźniej - wyniósł 1,22 mln zł netto, rok wcześniej było to aż 4,21 mln. Warto podkreślić, że wymienione kwoty obejmują również sprzedaż książek i innych wydawnictw - danych finansowych dotyczących samego "Naszego Dziennika" SPES nie podaje.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (384)
O. Tadeusz Rydzyk ma powody do zmartwienia. Wydawca ostrzega: "Nasz Dziennik" może przestać istnieć
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 119 razy 119

  Apel do posłów opozycji: proszę pilnować ile teraz kasy i skąd popłynie do Rydzyka na ratowanie dziennika

 • glencok

  Oceniono 97 razy 93

  Do niedawna mi wisiała ta gazeta, od czasu jak pis popsuł Trójkę i do porannych przeglądów prasy trafiły prawicowe gazetki których nikt nie czyta, cieszę się że może jedna zniknąć z tego zestawienia

 • wagadudu

  Oceniono 84 razy 78

  Wreszcie jakiś dobry news.

 • Jan Kos

  Oceniono 76 razy 74

  Modlić się trzeba synu, a będzie wam dane. Słyszałem, że to nie praca tylko powołanie. Nauczyciele mogą za michę ryżu, a Ty nie ojczulku dyrektorze z bożej łaski?

 • aaronbund

  Oceniono 68 razy 64

  Jest szansa, że ten antysemicko-nacjonalistyczny szmatławiec upadnie

 • cezaryk

  Oceniono 63 razy 59

  Kupując cegiełki na stocznię wspomagasz święte pisemko.

 • zetoxa

  Oceniono 57 razy 53

  trzymam kciuki .... za zniknięcie.

 • notremak

  Oceniono 52 razy 50

  A ten długonosy łgarz udający premiera, nie mógłby w ramach rechrystianizacji dorzucić ze 300 - 400 milionów?
  Gazetko.pl, czy Was pokręciło z tym ojcem R.? Ciągle ojciec albo o.! Co on ma wspólnego z ojcem/ojcostwem? Cwany biznesmen, które sprzeniewierzył moje (i nie tylko moje) papiery wartościowe przesłąne na ratowanie Stoczni Gdańskiej, więc chyba - o. jak oszust? Wtedy zgoda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX