Cyberpunk 2077 z Reevesem rozpalił inwestorów. Akcje CD Projekt najdroższe w historii

Na otwarcie poniedziałkowej sesji na GPW kurs CD Projekt poszybował w górę o ponad 6 proc. do rekordowych nawet 233 zł na akcję. To reakcja inwestorów na ujawnioną wczoraj datę premiery gry Cyberpunk 2077, świetny odbiór gry na targach E3 w Los Angeles i osobiste zaangażowanie hollywoodzkiej gwiazdy Keanu Reevesa.
Zobacz wideo

Początek poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie w Warszawie miał jednego bohatera. Był nim CD Projekt. W pierwszych 15 minutach handlu na akcjach CD Projekt obroty wyniosły 50 mln zł przy zaledwie ok. 10 mln zł na akcjach pozostałych 19 spółek z głównego indeksu WIG20. Aktualnie CD Projekt ma ok. 40-procentowy udział w obrocie. 

Walory polskiego producenta gier drożały o ponad 6 proc. do nawet 233 zł za akcję. Teraz są już nieco tańsze, ale i tak w tym momencie mamy do czynienia z ponad 4-procentowym wzrostem od początku sesji. Kapitalizacja spółki sięga już 22 mld zł, co oznacza w tym momencie, że jej kapitalizacja tylko w jeden dzień poszła w górę o blisko 1 mld zł (przy porannych wzrostach można było mówić o ponad 1 mld). 

Wykres kursu CD Projekt (na godzinę 14:28): 

.. stooq.pl

Czytaj więcej: Ruszyła przedsprzedaż Cyberpunka 2077. Znamy ceny. Zapłacimy 750 zł za edycję kolekcjonerską

CD Projekt, Cyberpunk 2077 i Keanu Reeves

Wielkie zainteresowanie akcjami CD Projektu nie jest przypadkiem. Spółka ledwo co ogłosiła na targach E3 w Los Angeles datę premiery gry Cyberpunk 2077 (na 16 kwietnia 2020 r.), a ta już bije rekordy popularności w przedsprzedaży. Tytuł polskiego studia trafił już do przedsprzedaży i w zaledwie kilka godzin znalazł się na liście bestsellerów platformy Steam

Co więcej, w Los Angeles jako ambasador Cyberpunka 2077, a także główna postać występująca w produkcji (Johnny Silverhand) zaprezentowany został Keanu Reeves. O udziale w polskiej grze aktora znanego m.in. z filmowych trylogii "Matrix" i "John Wick" niemal natychmiast zaczęły się rozpisywać się media z całego świata.

Zobacz wideo
Więcej o: