Połączenie Lotosu z Orlenem coraz bliżej. Daniel Obajtek ogłasza: Wszyscy będą wygrani

Zgodnie z zapowiedzią Daniela Obajtka, wniosek o połączenie Grupy Lotos z PKN Orlen zostanie złożony w Komisji Europejskiej na początku lipca. W tym momencie nadal trwają ustalenia z urzędnikami KE.
Zobacz wideo

Prezes Obajtek w rozmowie z Radiem Gdańsk podkreślał, że połączenie dwóch firm paliwowych jest "ważne dla Wybrzeża, Orlenu i Polski" i "wszyscy będą wygrani".

Ten wniosek zostanie złożony na przełomie czerwca i lipca. Sądzę, że w pierwszych dniach lipca będzie złożony wniosek, bo jeszcze cały czas odpowiadamy Komisji (Europejskiej - red.) na setki pytań. I taki wniosek zostanie złożony

- powiedział prezes PKN Orlen w radiowej rozmowie.

Daniel Obajtek podkreślał, że PKN Orlen jako firma, która zarobiła 19 mld zł w trzy lata powinna inwestować w kraju. Zakup spółki Lotos ma pomóc w dalszym rozwoju firmy i generowaniu jeszcze większych zysków. Zapewnił, że siedziba Lotosu pozostanie na Wybrzeżu.

Jestem pewien, że przejęcie Lotosu przez Orlen zagwarantuje jeszcze szybszy rozwój gdańskiej rafinerii. Poza zmianą właściciela nic się nie zmieni. Lotos nie tylko zostanie na Wybrzeżu, ale będzie się jeszcze bardziej rozwijał

- podkreślał Daniel Obajtek.

Więcej o: