Henryka Bochniarz przestała być prezydentem Konfederacji Lewiatan. Jest następca

Stanowisko prezydenta Konfederacji Lewiatan objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację zarządu Lewiatana na to stanowisko, podał Lewiatan. Dotychczasowa prezydent Henryka Bochniarz została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji.
Zobacz wideo

"Lewiatan to najsilniejsza organizacja pracodawców w Polsce. Jesteśmy prawdziwym głosem biznesu, oferującym administracji doskonałą ekspertyzę krajową i międzynarodową. Cieszę się, że wraz z zespołem Konfederacji, będę mógł budować siłę głosu przedsiębiorców w Polsce" - powiedział Witucki, cytowany w komunikacie. 

Czytaj więcej: Płaca minimalna w 2020 r. ma wzrosnąć aż o 200 zł. Pracodawcy ubolewają, że wywiera się na nich presję

Henryka Bochniarz: Dziś jest ten moment, kiedy mogę ze spokojem powierzyć stanowisko prezydenta nowej osobie

"Jestem niezwykle dumna, że Lewiatan wyznacza standardy, jak przeprowadzać proces zmiany przywództwa w takich organizacjach, jak nasza. Swoje odejście z funkcji prezydenta zapowiedziałam ponad rok temu. Przeprowadziliśmy szereg zmian w Konfederacji, które przygotowały ją na tę zmianę. I dziś jest ten moment, kiedy mogę ze spokojem powierzyć stanowisko prezydenta nowej osobie. Jako przewodnicząca Rady Głównej chcę skupić się na pracach strategicznych" - powiedziała Henryka Bochniarz, cytowana w komunikacie.

Na trzyletnią kadencję wybrano także nowe składy zarządu i Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Więcej o: