Deutsche Bank ogłasza masowe zwolnienia. Pracę straci nawet 18 tys. osób

"Ogłosiliśmy najbardziej fundamentalną transformację Deutsche Banku od dziesięcioleci" - powiedział dyrektor generalny DB, Christian Sewing. Instytucja zaplanowała znaczącą redukcję zatrudnienia - do 2022 roku Deutsche Bank zwolni 18 000 pracowników.
Zobacz wideo

O nadchodzących zwolnieniach w Deutsche Banku instytucja poinformowała w niedzielę 7 lipca. Firma zatrudnia obecnie około 91 500 pracowników na całym świecie, ale chce zredukować tę liczbę do 74 000. Zwolnienia mają dotknąć przede wszystkim dział bankowości inwestycyjnej, który przynosi bankowi największe straty. Deutsche Bank szacuje, że restrukturyzacja będzie kosztowała 7,4 mld euro i zostanie przeprowadzona do końca 2022 roku - pisze CNBC.

Czytaj więcej: W Europie jest nowy bankowy gigant. To PKO BP. Przez moment "przerósł" Deutsche Bank

Problemy Deutsche Bank. Grzywny, skandale i załamanie rozmów o fuzji z innym bankiem

Deutsche Bank rozważał wcześniej połączenie z konkurencyjnym Commerzbankiem, aby wzmocnić swoją pozycję, ale rozmowy o fuzji załamały się w kwietniu 2019 roku. Choć na połączeniu banków zależało m.in. ministrowi finansów Niemiec Olafowi Scholzowi, banki uznały, że fuzja nie przyniosłaby dostatecznych zysków. 

Deutsche Bank ma kłopoty od ponad dekady. Bank ten starał się kiedyś konkurować z dużymi bankami amerykańskimi na Wall Street, ale stał się bohaterem wielu skandali i został obarczony przez państowych regulatorów ogromnymi karami finansowymi - Deutsche Bank musiał zapłacić m.in. 630 milionów dolarów za zarzuty prania pieniędzy w Rosji oraz 7,2 miliarda dolarów w związku z kryzysem finansowym z 2008 roku za rzekome wprowadzanie inwestorów w błąd w sprzedaży papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

Więcej o: