Deutsche Bank ogłasza masowe zwolnienia. Pracę straci nawet 18 tys. osób

"Ogłosiliśmy najbardziej fundamentalną transformację Deutsche Banku od dziesięcioleci" - powiedział dyrektor generalny DB, Christian Sewing. Instytucja zaplanowała znaczącą redukcję zatrudnienia - do 2022 roku Deutsche Bank zwolni 18 000 pracowników.
Zobacz wideo

O nadchodzących zwolnieniach w Deutsche Banku instytucja poinformowała w niedzielę 7 lipcaFirma zatrudnia obecnie około 91 500 pracowników na całym świecie, ale chce zredukować tę liczbę do 74 000. Zwolnienia mają dotknąć przede wszystkim dział bankowości inwestycyjnej, który przynosi bankowi największe straty. Deutsche Bank szacuje, że restrukturyzacja będzie kosztowała 7,4 mld euro i zostanie przeprowadzona do końca 2022 roku - pisze CNBC.

Czytaj więcej: W Europie jest nowy bankowy gigant. To PKO BP. Przez moment "przerósł" Deutsche Bank

Problemy Deutsche Bank. Grzywny, skandale i załamanie rozmów o fuzji z innym bankiem

Deutsche Bank rozważał wcześniej połączenie z konkurencyjnym Commerzbankiem, aby wzmocnić swoją pozycję, ale rozmowy o fuzji załamały się w kwietniu 2019 roku. Choć na połączeniu banków zależało m.in. ministrowi finansów Niemiec Olafowi Scholzowi, banki uznały, że fuzja nie przyniosłaby dostatecznych zysków. 

Deutsche Bank ma kłopoty od ponad dekady. Bank ten starał się kiedyś konkurować z dużymi bankami amerykańskimi na Wall Street, ale stał się bohaterem wielu skandali i został obarczony przez państowych regulatorów ogromnymi karami finansowymi - Deutsche Bank musiał zapłacić m.in. 630 milionów dolarów za zarzuty prania pieniędzy w Rosji oraz 7,2 miliarda dolarów w związku z kryzysem finansowym z 2008 roku za rzekome wprowadzanie inwestorów w błąd w sprzedaży papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

Więcej o:
Komentarze (33)
Deutsche Bank ogłasza masowe zwolnienia. Pracę straci nawet 18 tys. osób
Zaloguj się
 • cenisz.dobre.dziennikarstwo

  Oceniono 17 razy 3

  "Deutsche Bank musiał zapłacić (...) 7,2 miliarda dolarów (...) za RZEKOME wprowadzanie inwestorów w błąd w sprzedaży papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką"

  skoro musial zaplacic, tzn, ze wina banku byla bezsporna. Czyli zadne "rzekome", pismaki z wybiorczej...

 • norman67

  Oceniono 9 razy 3

  Jeden ze sponsorów akcji - frank dla Polaka.

 • qawsedrftg

  Oceniono 10 razy 2

  To są nieistotne sprawy. Niemieccy POlitycy wszystkich opcji (z wyjątkiem jednej, faszystowskiej wg GW) prześcigają się w zapewnieniach że "akcja ratunkowa" na Morzu Śródziemnym musi być wspierana przez UE. Czyli zupełnie jawnie chcą zmierzać w kierunku "failed state". Oni zawsze są sterowani przez ideologię, kazano im mordować świetnie wykształconą, zamożną i zintegrowaną społeczność żydowską - Ja, Ja, Ja! A teraz każą by było multi-kulti, i znowu to samo.

 • frodozbagien

  Oceniono 8 razy 2

  Dla zwalnianych bankowców: www.pracawbiedronce.pI :)

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 1 raz -1

  "dział bankowości inwestycyjnej, który przynosi bankowi największe straty"

  Niemożliwe. Przecież to inwestycje.

 • chybajedynymyslacy

  Oceniono 5 razy -1

  Bardzo sie ciesze. Panstwu z sektora bankowego mam do powiedzenia jedno - idzcie na bruk. Za polisolokaty, za UNW, za indeksacje i denominacje, za obligacje get back, za probe wepchniecia mojej 80 letniej babci strategii inwestycyjnej opartej o akcje, za zanizane procenty, za maly druk w umowach.

  Na bruk pojdziecie, choc szkoda, ze nie na latarnie.

 • smurfmadrala

  Oceniono 9 razy -1

  Niewidzialna ręka wolnego rynku przydusiła.
  Może poproszą Balcerowicza lub Marcinkiewicza o poradę ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX