Polacy kupują w sieci niemal tyle, co Szwajcarzy. 25 proc. wzrostu w rok

Polacy kupują w sieci coraz więcej i więcej. W rok nasz rynek urósł o 25 proc. To jeden z najlepszych wskaźników w Europie. "Nic nie wskazuje na odwrócenie tego trendu" - podkreślają eksperci.

W 2019 roku przewidywany wzrost popularności zakupów internetowych wyniesie 25 proc. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie i "nic nie wskazuje na odwrócenie tego trendu" - podkreślają eksperci Ecommerce Europe, którzy we współpracy z EuroCommerce, grupującą czołowych sprzedawców detalicznych na kontynencie, opublikowali najnowszy raport. Dotarła do niego "Rzeczpospolita".

Pod względem zamiłowania do internetowych zakupów przebijają nas jedynie Bułgarzy i Rumuni. Ale to właśnie Polska poziomem wartości zakupów zbliżyła się właśnie do znacznie bardziej zamożnej Szwajcarii. 

Liderów zestawienia - Niemców i Brytyjczyków - raczej jeszcze długo będziemy gonić. W rozwiniętych gospodarkach zakupy w sieci mają po pierwsze zdecydowanie większą popularność - w Polsce zakupy w ten sposób robi ok. 60 proc. osób, czyli ok. 15 mln. Na Zachodzie - w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji - nawet 85-90 proc. Polacy wydają też relatywnie mniejsze kwoty, głównie z powodu znacznie mniejszej zamożności. 

Procent internautów robiących zakupy w sieciProcent internautów robiących zakupy w sieci Źródło: https://www.ecommercewiki.org/reports/792/european-ecommerce-report-2019-free

Europejski rynek handlu online odnotuje w tym roku ok. 14 proc. wzrostu, jego wartość ma wynieść, wedle przewidywań, 621 mld euro. 

Wśród najpopularniejszych polskich sklepów internetowych w Polsce autorzy raportu wymieniają Allegro, Empik, Euro RTV AGD, Media Expert, Zalando, Eobuwie, Castoramę, Leroy Merlin i iPerfumy (Notino). 

Czytaj też: Co czwarty Polak jest dostępny on-line przez całą dobę

Wielkie wzrosty polskiego rynku e-commerce przewidują też inni analitycy. Według raportu  Interaktywnie.com pt. "E-commerce'2019" w 2019 roku Polacy wydadzą w internecie aż 50 mld zł. Nasz kraj znajduje się na 13. miejscu w zestawieniu najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie.

Więcej o:
Komentarze (10)
Polacy kupują w sieci niemal tyle, co Szwajcarzy. 25 proc. wzrostu w rok
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 6 razy 6

  Polska - 38 mln ludzi , Szwajcaria - 8 mln ludzi i kupujemy tyle samo co oni,. Od rana słyszę zachwyty nad tym faktem w mediach a to świadczy tylko o tym jakimi dziadami w stosunku do nich jesteśmy z naszymi śmiesznymi zarobkami często nie wystarczającymi do pierwszego.

 • cozano

  Oceniono 2 razy 2

  Z jednej strony zakupy internetowe stają się coraz bardziej wygodne, z drugiej strony zakaz handlu w niedzielę i święta będzie jeszcze bardziej dynamizować tą formę zakupów.

 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  "Wyprzedzają nas jedynie Bułgarzy i Rumuni" - w jakim sensie? w zestawieniu są na końcu stawki, a Niemcy nas nie wyprzedzają? Kłamliwy tekst!

 • marykownow

  0

  Jak tylko niedzielę mam wolne, to gdzie mam kupować.

 • krzy-czy

  0

  ale wartałoby cobyście napisali czy to dobrze-czy to źle.
  bo tak po mojemu to nijakiej różnicy nie widzę.

 • senioryta13

  Oceniono 1 raz -1

  no, Europa pełną gębą.

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy kupują co Szwajcarzy

 • mst

  Oceniono 1 raz -1

  to tylko swiadczy jak mało kupują Szawjcarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX