Fatalne prognozy NASA. Gdańsk, Łebę, Ustkę czeka potop? "Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może to zatrzymać"

Łukasz Kijek
Najnowsze fatalne prognozy NASA nie pozostawiają złudzeń. W wyniku globalnego ocieplenia poziom wód w morzach i oceanach może podnieść się od 50 cm do aż pięciu metrów. Naukowcy z NASA Jet Propulsion Laboratory biją na alarm, po tym jak z Uniwersytetem Waszyngtońskim przeprowadzili badania lodowca Thwaites.

Lodowce Arktyki i Antarktyki zaczynają topnieć w niepokojącym tempie. Thwaites, któremu przyjrzała się NASA, jest jednym z największych lodowców na południu globu. Został on sklasyfikowany jako niestabilny. Tempo topnienia lodowca wzrosło pięciokrotnie w porównaniu z latami dziewięćdziesiątymi. Według prognozy NASA cały ten proces za chwilę może być nieodwracalny.

Jak wyglądałoby polskie wybrzeże, gdyby poziom wód podniósł się aż o pięć metrów, pokazują miedzy innymi symulacje z Flood Map.

Globalne ocieplenieGlobalne ocieplenie Marta Kondrusik

Jak bardzo zagraża nam taki scenariusz? - Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może to zatrzymać - mówi Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery. Kliknij w poniższy obrazek i posłuchaj wywiadu Łukasza Kijka.

Zobacz wideo

Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Plaże naszego Bałtyku toną w śmieciach. Zatrzymajmy wspólnie to szaleństwo! TUTAJ możesz podpisać petycję ws. ograniczenia stosowania jednoraz

owego plastiku >>

Więcej o:
Komentarze (92)
Fatalne prognozy NASA. Gdańsk, Łebę, Ustkę czeka potop? "Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może to zatrzymać"
Zaloguj się
 • trabant

  Oceniono 20 razy 18

  Mogą przestać kopać na Mierzei Wiślanej , bo Elbląg będzie nad morzem ;))

 • elbertson

  Oceniono 18 razy 16

  no way , nikt tego nie powstrzyma, ludzie w swej olbrzymiej większości to idioci.

 • waapi

  Oceniono 10 razy 10

  Przeciez musimy miec co 2 lata nowy samochod, telefon i nowe ubrania. Nikt z tego nie zrezygnuje. W reklamach non stop 'nie ograniczaj sie' 'pokonaj granice' wiec konsumpcja gorą. Trudno to zaleje.

 • wynanc2

  Oceniono 20 razy 10

  Niech się Niemcy martwią, Polskę obroni Najświętsza Maryja Panna i Jezus Chrystus, który wszak naszym królem jest!

 • lodzermensz1

  Oceniono 22 razy 10

  Elementem kanonu wierzeń prawdziwego prawicowca jest negowanie jakiegokolwiek wpływu człowieka na klimat. Z owej negacji wynika uznanie wszelkich działań zmierzających do ograniczenia emisji CO2, a także innych proekologicznych, za zbędne, a nawet szkodliwe. Jest to dogmat nie ulegający dyskusji, niczym wieczne dziewictwo Najświętszej Panienki. Więc nie będą im żadne fizyki, ani inne NASA-lewaki mówiły, że białe jest białe, a czarne jest czarne. To jest wierzenie o charakterze religijnym, obywające się bez argumentów naukowych, co najwyżej apologetycznie bronione przez wybitnych specjalistów w rodzaju redaktora Ziemkiewicza czy Cejrowskiego. Wsparte autorytetem Trumpa i żarówką Dudy. Nie ma sensu więc z nimi dyskutować.

 • kataryniarski

  Oceniono 13 razy 9

  Gdańsk też?!

  To teraz pisuary na wiecach będą zachęcać, by w w piecach suweren palił plastykowymi butelkami i styropianem! :D

 • blahblah69

  Oceniono 15 razy 7

  Zwracam sie do polskiego rządu by jak najszybciej zaczął się modlic o spadek poziomu morza. W przeciwnym razie strategiczny przekop mierzei wiślanej będzie zagrożony !

 • corvelinho

  Oceniono 8 razy 6

  Będzie bliżej nad morze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX