Poczta Polska rzuca rękawicę InPostowi. Postawi 200 automatów w sklepach Biedronki i swoich placówkach

Poczta Polska uruchamia 200 automatów paczkowych. Pierwsze maszyny zostały już oddane do użytku w Warszawie. Automaty pocztowe staną między innymi w sklepach Bierdronki.
Zobacz wideo

Poczta Polska oddała do użytku pierwsze automaty do osobistego odbioru paczek i spodziewa się, że cały pilotaż zostanie zrealizowany do końca października. Połowa z nich znajdzie się w placówkach pocztowych, a połowa w sklepach Biedronki. Samoobsługowe urządzenia dołączą do sieci "Odbiór w Punkcie", dzięki której klienci Poczty Polskiej sami decydują, gdzie i kiedy odbiorą swoją przesyłkę. 

Automaty paczkowe Poczty Polskiej znajdą się w wydzielonych strefach dostępnych całodobowo w placówkach pocztowych oraz w sklepach Biedronka. Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku. Pozostałe 100 maszyn będzie oddanych do użytku do końca października, czyli jeszcze przed świątecznym szczytem paczkowym. Tym samym Poczta Polska startuje do wyścigu o klienta z liderem rynku paczkomatów, czyli InPostem.

Zdecydowaliśmy się uruchomić w tym roku 200 automatów paczkowych. To wspólny projekt z Biedronką i Swipbox Polska. Pierwsze automaty już działają, będą działały w dwóch modelach - pierwszy w sklepach Biedronka, a drugi - umiejscowione w placówkach w strefach 24h, co umożliwia do nich dostęp całą dobę

- powiedział wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska uruchamia 200 automatów paczkowych

Do końca października cały program pilotażowy obejmie 200 urządzeń - 100 w Biedronkach i 100 w placówkach Poczty. Urządzenia, które już działają znajdują się zarówno w sklepach, jak i na pocztach, m.in. w nowej placówce przy ul. Sierakowskiego w Warszawie.

"Ostatnie lata działania to było odbudowywanie infrastruktury i fundamentów działania Poczty. Robimy to - otwarliśmy ok. 300 nowych placówek, powstają nowe osiedla i Poczta jest do tych miejsc zapraszana. Istotnym elementem jest otwarcie całodobowego automatu paczkowego w nowej placówce Poczty. Jest jednym z kilku w Warszawie. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie ten sektor będzie dynamicznie się rozwijał" - powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Więcej o: