Niedziele handlowe 2019. Czy 21 lipca zrobimy zakupy w dużych sklepach?

Niedziele handlowe lipiec 2019. Zanim w niedzielę 21 lipca udasz się na duże zakupy do zdecydowanej większości któregoś ze sklepów sieci handlowej Lidl, Biedronka czy Tesco, sprawdź kalendarz niedziel handlowych w 2019 roku.
Zobacz wideo

Jeśli to zrobisz, zaoszczędzisz pieniądze i czas, bo okazuje się, że 21 lipca nie jest niedzielą handlową. Duże sklepy spożywcze będą więc przeważnie zamknięte. Zamknięte będą też placówki handlowe sieci Ikea czy OBI. Wynika to z ustawy, która została podpisana przez prezydenta w ubiegłym roku.

Kalendarz dni handlowych w 2019 roku związany z wprowadzeniem nowego prawa prezentujemy poniżej.  

zakaz handlu w 2019 r.zakaz handlu w 2019 r. grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl

Czytaj więcej: Polacy pogodzą się z zakazem handlu? Analitycy uważają, że blisko 25 proc. przywykła do niehandlowych niedziel

Niedziele handlowe. 21 lipca to nie wyjątek, ale one są. W 2020 r. zakupy jeszcze trudniejsze

Ostrzegamy również, że już za niecałe pół roki sytuacja zmieni się jeszcze bardziej, bo w 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał praktycznie we wszystkie niedziele. 

Oczywiście, jak to w przypadku niemalże każdego zakazu, istniej wyjątki. Tak w tym jak i w przyszłym roku, zakupy zrobimy więc np. w małych sklepach, w których sprzedaje sam właściciel. Niedziele handlowe będą też miały placówki zlokalizowane bezpośrednio na terenach dworców kolejowych czy autobusowych. 

Jeśli chodzi o rok 2020, zakaz handlu nie będzie obowiązywał w maksymalnie siedem niedziel. Jak łatwo się domyślić chodzi przede wszystkim o zakupy związane z świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocnymi, czy początkiem roku szkolnego. Szerzej o tym zmianach będziemy informować pod koniec roku. 
 

Więcej o: