niedziele handlowe lipiec

Więcej o:

niedziele handlowe lipiec

 • Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy dziś sklepy są czynne?

  30 stycznia 2018 roku, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Ustawa weszła w życie w marcu 2018 roku i od tego czasu niedziel handlowych w Polsce jest coraz mniej - w ubiegłym roku kupować można było w dwie niedziele w miesiącu, a w tym tylko w jedną.

 • Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy sklepy będą jutro otwarte?

  Z zapisów w dokumencie możemy się dowiedzieć, że niedzielny zakaz handlu jest wprowadzany w naszym kraju stopniowo. O ile w 2018 r. w siódmym dniu tygodnia zakupy mogliśmy zrobić dwa razy w miesiącu, o tyle w 2019 r. mamy tylko jedną niedzielę handlową. Wyjątkami są tu dwa miesiące, w czasie których

 • Niedziele handlowe - lipiec 2019. 21 lipca sklepy będą zamknięte

  Nieduże zakupy, przeważnie towarów najbardziej potrzebnych, zrobimy za to w małych sklepikach, których właściciel lub jego rodzina sami zdecydują się stanąć za ladą. Otwarte będą też sklepy na stacjach benzynowych, restauracje czy kawiarnie. Niedziele handlowe. W 2019 r. było trudno, ale w 2020 r.

 • Niedziele handlowe - lipiec 2019. Czy 21 lipca zrobimy zakupy w sklepach?

  Odpowiedź jest tutaj jednoznaczna, 21 lipca to niedziela niehandlowa, więc zakupy w Biedronce Lidlu czy np. sklepach francuskiej sieci Auchan, nie będą możliwe. Chyba, że któryś z nich jest zlokalizowany na terenie np. dworca kolejowego. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która

 • Niedziele handlowe 2019. Czy 21 lipca zrobimy zakupy w dużych sklepach?

  Jeśli to zrobisz, zaoszczędzisz pieniądze i czas, bo okazuje się, że 21 lipca nie jest niedzielą handlową. Duże sklepy spożywcze będą więc przeważnie zamknięte. Zamknięte będą też placówki handlowe sieci Ikea czy OBI. Wynika to z ustawy, która została podpisana przez prezydenta w ubiegłym roku.