Volvo wzywa pół miliona właścicieli samochodów. Usterka może doprowadzić do pożaru

Volvo wzywa pół miliona klientów do kierowania się ze swoimi samochodami do warsztatów. Akcja serwisowa dotyczyć będzie silników Diesla wyprodukowanych w latach 2014-2019.
Zobacz wideo

Jak podaje "Rzeczpospolita" usterka dotyczy elementu silnika, który może grozić nawet wybuchem pożaru. W modelach V40, V60, V70, S80, XC60 i XC90 z 4-cylindrowymi silnikami Diesla może dojść do nieszczelności zaworu.

Usterka w samochodach Volvo z silnikiem Diesla. Wadliwy element może doprowadzić do pożaru pojazdu

To z kolei może skutkować stopieniem lub odkształceniem kolektora dolotowego silnika. W konsekwencji silnik zostanie uszkodzony i straci moc. Dotyczy to tych modeli aut, które wyprodukowane zostały w latach 2014-2019.

Volvo ma skontaktować się z właścicielami firm i indywidualnie ustalać z nimi termin bezpłatnej naprawy. Klienci także mogą samodzielnie kontaktować się ze swoją najbliższą stacją serwisową lub z miejscowym salonem Volvo. Kierowcy muszą zwrócić uwagę zwłaszcza, gdy zauważą nietypową pracę silnika, utratę jego mocy lub przerwy w funkcjonowaniu.

Według komunikatu firmy awaryjny element może się stopić, co w najgorszym wypadku może wywołać pożar. Wada ma dotyczyć aż pół miliona samochód na świecie. Na chwilę obecną usterka nie spowodowała żadnego wypadku, nikt też nie ucierpiał z jej powodu.

Więcej o:
Komentarze (20)
Volvo wzywa pół miliona właścicieli samochodów z silnikiem Diesla. Usterka może doprowadzić do pożaru
Zaloguj się
 • edek40

  Oceniono 1 raz 1

  Ups... Właśnie taki wypożyczyłem...

 • doncorleone3

  Oceniono 1 raz 1

  Uczcie się Niemiaszki!!! BMW z dieslem jarają się codziennie na całym świecie, ale producent nie wygląda na specjalnie przejętego. Niedawno w Toruniu spłonęło nieoznakowane benzynowe policyjne BMW (i to w trakcie interwencji). I czy wiadomo już dlaczego jesienią na autostradzie A2 spłonęła żywcem młoda dziewczyna w najnowszym mercedesie klasy A??? Był gwałtowny pożar w kabinie w czasie jazdy, są filmy na YT...

 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 1 raz 1

  "Usterka w samochodach Volvo z silnikiem Diesla. Wadliwy element może doprowadzić do pożaru pojazdu
  To z kolei może skutkować stopieniem lub odkształceniem kolektora dolotowego silnika. W konsekwencji silnik zostanie uszkodzony i straci moc. Dotyczy to tych modeli aut, które wyprodukowane zostały w latach 2014-2019."

 • jac_l_w

  Oceniono 1 raz 1

  A był kiedyś taki piękny termin: ten typ tak ma.

 • delco

  0

  Hm o tej naprawie słyszałem w lutym, w marcu dostałem zaproszenie na zmianę niepewnej cześci... faktycznie najnowsze wiadomości... - chyba że to kolejne wezwanie dotyczace nowej usterki....

 • cozarro

  0

  ludzie, pana NPK z wyborczej o to nie podejrzewam, ale dziennikarz z Rz mógł doczytać na Guardianie że ten tajemniczy element to zwyczajny plastik wciśnięty do silnika, który pod wpływem temperatury się może "stopić lub odkształcić"

 • klm747

  0

  "Volvo ma skontaktować się z właścicielami firm i indywidualnie ustalać z nimi termin bezpłatnej naprawy. " - durny pismaku "NPK", a z prywatnymi właścicielami, to nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX