Volvo wzywa pół miliona właścicieli samochodów. Usterka może doprowadzić do pożaru

Volvo wzywa pół miliona klientów do kierowania się ze swoimi samochodami do warsztatów. Akcja serwisowa dotyczyć będzie silników Diesla wyprodukowanych w latach 2014-2019.
Zobacz wideo

Jak podaje "Rzeczpospolita" usterka dotyczy elementu silnika, który może grozić nawet wybuchem pożaru. W modelach V40, V60, V70, S80, XC60 i XC90 z 4-cylindrowymi silnikami Diesla może dojść do nieszczelności zaworu.

Usterka w samochodach Volvo z silnikiem Diesla. Wadliwy element może doprowadzić do pożaru pojazdu

To z kolei może skutkować stopieniem lub odkształceniem kolektora dolotowego silnika. W konsekwencji silnik zostanie uszkodzony i straci moc. Dotyczy to tych modeli aut, które wyprodukowane zostały w latach 2014-2019.

Volvo ma skontaktować się z właścicielami firm i indywidualnie ustalać z nimi termin bezpłatnej naprawy. Klienci także mogą samodzielnie kontaktować się ze swoją najbliższą stacją serwisową lub z miejscowym salonem Volvo. Kierowcy muszą zwrócić uwagę zwłaszcza, gdy zauważą nietypową pracę silnika, utratę jego mocy lub przerwy w funkcjonowaniu.

Według komunikatu firmy awaryjny element może się stopić, co w najgorszym wypadku może wywołać pożar. Wada ma dotyczyć aż pół miliona samochód na świecie. Na chwilę obecną usterka nie spowodowała żadnego wypadku, nikt też nie ucierpiał z jej powodu.

Więcej o: