InPost jest gotowy na rozwinięcie sieci "lodówkomatów" w Polsce

Firma InPost, która jest właścicielem 4800 paczkomatów w całym kraju, jest technicznie gotowa do wprowadzenia "lodówkomatów", umożliwiających odbiór zakupów spożywczych. Prezes InPostu Rafał Brzoska powiedział, że rozwój tej usługi zależy jednak od rozwoju oferty e-sklepów.
Zobacz wideo

"Odbiór zakupów spożywczych w Lodówkomatach InPost to zdecydowanie kolejny krok naszego rozwoju. (...) Kluczowy jest teraz szybki rozwój oferty e-sklepów w zakresie produktów spożywczych - choć dynamika wzrostu tego segmentu jest wysoka, to nadal potrzeba większej skali. Dlatego bardzo zachęcamy naszych partnerów do inwestowania w sprzedaż online - co w kontekście niedziel wolnych od handlu wydaje się być doskonałą opcją dla konsumentów" - powiedział Rafał Brzoska

Polacy chcą odbierać zakupy spożywcze w "lodówkomatach"

Czy "lodówkomaty" to przyszłość zakupów internetowych? Badania pokazują, że polscy konsumenci chętnie skorzystają z możliwości robienia zakupów spożywczych online i odbierania ich w dowolnym momencie w chłodzących paczkomatach. Według cytowanych przez InPost badań Kantar TN, które przeprowadzono w kwietniu 2019 roku, 40 proc. kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze w paczkomatach InPost.

Według raportu Gemius dla e-Commerce Polska, wygoda rozumiana jako dostępność usługi całą dobę oraz brak konieczności jechania do stacjonarnego sklepu motywuje do zakupów ponad 70 proc. kupujących on-line.

Sieć "lodówkomatów" rozrasta się. InPost instaluje nowe maszyny przy sklepach Dino, Lidl i Auchan

InPost prowadzi pilotażowe programy programy "lodówkomatów" od 2018 roku. Takie maszyny posiadają trzy strefy temperatur: +16 stopni Celsjusza, od 0 do +4 stopni Celsjusza oraz -18 stopni Celsjusza. Dostępne są już w Warszawie oraz w Krakowie. Zakupy do "lodówkomatu" można zamówić u kilku partnerów firmy InPost. Spółka rozpoczeła również instalację paczkomatów InPost przy sklepach Dino i Lidl w całej Polsce oraz w Centrach Handlowych Auchan. Jeszcze w 2019 roku InPost uruchomi 3 nowoczesne sortownie w 7R Park Sosnowiec, 7R Park Warszawa oraz w parku logistycznym MLP Poznań West.