Goclever znika z rynku. Polski producent taniej elektroniki ogłosił upadłość. Klienci pozbawieni gwarancji

Polski producent Goclever oferował produkty z niemal każdej dziedziny taniej elektroniki konsumenckiej. Był popularny ze względu na niskie ceny swoich produktów. Firma nie będzie jednak "polskim Applem", bo właśnie ogłosiła upadłość.
Zobacz wideo

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Poznaniu firm Goclever zakończyła oficjalnie działalność i ogłosiła "upadłość obejmująca likwidację majątku dłużnika". Co może najbardziej interesować klientów firmy Goclever, w związku z tym "naprawy gwarancyjne nie będą realizowane". Firma szczyciła się 10-letnim doświadczeniem i ponad 2 milionami użytkowników.

Warto podkreślić, że mówimy o produktach z olbrzymiej gamy elektroniki użytkowej: od AGD, audio i akcesoriów, poprzez smartfony i smartwatche, a na rozwiązaniach dla inteligentnego domu, elektrycznych deskorolkach i dronach kończąc. Oferta była bogata, a ceny co najmniej kuszące.

Co dalej z klientami Goclever

Firma z Poznania ogłosiła, że w związku z wyrokiem sądu i ogłoszoną upadłością, serwis gwarancyjny zakończył działalność. Goclever w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej przyznaje, że szuka sposobu rozwiązania problemów i niedogodności związanych z usługami gwarancyjnego i pogwarancyjnego serwisu jej dotychczasowych produktów.

Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości  w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

- podała firma Goclever w oświadczeniu internetowym.

Handel liderem upadłości

W pierwszym kwartale tego roku najmocniej rosła liczba upadłości w handlu. Łącznie upadło 155 firm czyli o 11,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Jednocześnie GUS podkreślił, że wśród podmiotów, które ogłosiły upadłość, ponad 60 proc. stanowiły spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Więcej o: