Goclever znika z rynku. Polski producent taniej elektroniki ogłosił upadłość. Klienci pozbawieni gwarancji

Polski producent Goclever oferował produkty z niemal każdej dziedziny taniej elektroniki konsumenckiej. Był popularny ze względu na niskie ceny swoich produktów. Firma nie będzie jednak "polskim Applem", bo właśnie ogłosiła upadłość.
Zobacz wideo

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Poznaniu firm Goclever zakończyła oficjalnie działalność i ogłosiła "upadłość obejmująca likwidację majątku dłużnika". Co może najbardziej interesować klientów firmy Goclever, w związku z tym "naprawy gwarancyjne nie będą realizowane". Firma szczyciła się 10-letnim doświadczeniem i ponad 2 milionami użytkowników.

Warto podkreślić, że mówimy o produktach z olbrzymiej gamy elektroniki użytkowej: od AGD, audio i akcesoriów, poprzez smartfony i smartwatche, a na rozwiązaniach dla inteligentnego domu, elektrycznych deskorolkach i dronach kończąc. Oferta była bogata, a ceny co najmniej kuszące.

Co dalej z klientami Goclever

Firma z Poznania ogłosiła, że w związku z wyrokiem sądu i ogłoszoną upadłością, serwis gwarancyjny zakończył działalność. Goclever w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej przyznaje, że szuka sposobu rozwiązania problemów i niedogodności związanych z usługami gwarancyjnego i pogwarancyjnego serwisu jej dotychczasowych produktów.

Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości  w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

- podała firma Goclever w oświadczeniu internetowym.

Handel liderem upadłości

W pierwszym kwartale tego roku najmocniej rosła liczba upadłości w handlu. Łącznie upadło 155 firm czyli o 11,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Jednocześnie GUS podkreślił, że wśród podmiotów, które ogłosiły upadłość, ponad 60 proc. stanowiły spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Więcej o:
Komentarze (205)
Goclever znika z rynku. Polski producent taniej elektroniki ogłosił upadłość
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 85 razy 69

  To nie żaden producent tylko importer chińskiego dziadostwa z Aliexpress.

 • sarton

  Oceniono 54 razy 48

  To nie producent jak i kilku innych polskich dystrybutorów chińskiej elektroniki ... Kupuję na alibaba com hurtowo kilka tysięcy telefonów producent dorzuca gratis tłoczenie logo i tyle z produkcji tego" producenta polskiego"

 • Ernie Rabudagi

  Oceniono 43 razy 39

  No i spoko. Chińszczyzna najlepiej smakuje kupiona bezpośrednio a nie przez pośrednika.

 • czechy11

  Oceniono 71 razy 33

  Nie wiem jak Wy ale u mnie od tych sukcesów Polski, pod światłym przywództwem I Sekretarza Kaczyńskiego, II sekretarza Moradzieckiego i wybitnego lotnika rodzinnego uśmiech z twarzy nie schodzi.

 • leszekk73

  Oceniono 43 razy 31

  Jaki kuźwa polski producent??? Projekt chiński, komponenty chińskie, produkcja chińska - polscy tylko Janusze tego biznesu. Ich "polskie" produkty to kiepska chińszczyzna, składana w tych samych fabrykach co inna kiepska chińszczyzna - ten szmelc różni sie między sobą tylko znaczkiem z logo zamawiającego. Dziś Chińczyk przykleja znaczek Go Clever, jutro Manta, pojutrze Kruger i Matz, a za miesiąc wszystko londuje na śmietniku...

 • fotd

  Oceniono 42 razy 28

  To nie był żaden producent. Proponuję przeczytać i się doszkolić nieco, aby nie pisać w przyszłości podobnych bzdur. Dobrze, że padli. Zawsze się zastanawiałem, kto te artykuły kupował.

 • beton44

  Oceniono 24 razy 24

  Producent ???

  Jak se zamówię na Aliexpresie 100 komórek z napisem "beton44" - to też będę takim producentem :-)

 • mmeydey

  Oceniono 29 razy 23

  ale będziemy remontować na Śląsku czołgi kupione po 2giej wojnie światowej, będziemy super nowocześni dokładnie jak z tym 1,5 miliona samochodów elektrycznych, to mówił Ślązak Mateusz Działkowiec Morawiecki - myślę że jego 1na obietnica się spełni wkrótce pińset+ będzie warte miskę ryżu przy tak galopujących cenach, ale on się tym nie przejmuje, ma działki - brawo lud Kurskiego, że to kupuje, brawo

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 16 razy 14

  Taki sam polski producent jak Manta. Zwykła montownia elektroniki z chińskiego badziewia kupowanego na kilogramy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX