Jarosław Gowin: Elektrownia Bełchatów może stać się "prawdziwą farmą fotowoltaiczną"

Wicepremier Jarosław Gowin oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra odwiedzili Bełchatów. Podczas spotkań z samorządowcami i na konferencji prasowej wicepremier mówił o energetycznej przyszłości miasta. - Zjednoczona Prawica zrobi wszystko, żeby Bełchatów był sercem polskiej energetyki - zapewnił minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Zobacz wideo

Jarosław Gowin przyjechał do Bełchatowa na zaproszenie wojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry.

"Dobra wizyta Jarosława Gowina w Radomsku i Bełchatowie. Premier przyjął moje zaproszenie do przyjazdu i razem ogłosiliśmy, że najważniejsze projekty realizowane w ramach Miasto Plus i Energia Plus będą realizowane również na naszym terenie. Mówiliśmy również o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który będzie dźwignią dla rozwoju Radomska - zadbamy o to" - napisał na Facebooku Krzysztof Ciecióra.

Jarosław Gowin: Elektrownia Bełchatów może stać się "farmą fotowoltaiczną"

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów Jarosław Gowin zapewnił, że jeżeli Zjednoczona Prawica zostanie przy władzy kolejną kadencję, to "zrobi wszystko, aby Bełchatów był przez następne dziesięciolecia sercem polskiej energetyki". Zaznaczył jednocześnie, że przyszłość energetyczna miasta musi zostać przemyślana. 

- Jest dla nas rzeczą oczywistą, że unijne wymogi dotyczące ochrony środowiska nie mogą kolidować z perspektywą rozwoju energetyki opartej o węgiel. Chociaż wiemy też, że potrzebne są nowe technologie m.in. zgazowania węgla. Nasz rząd jest zdeterminowany, żeby przeciwstawić się wszelkim próbom skrócenia okresu ochronnego, jeśli chodzi o energetykę opartą o węgiel - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, którego słowa cytuje portal belchatow.naszemiasto.pl.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego powiedział, że podczas spotkania z prezydent Bełchatowa Mariolą Czechowską jednym z tematów rozmowy były odnawialne źródła energii. Polityk zaznaczył, że Elektrownia Bełchatów dysponuje terenem ok. 400 hektarów i może stać się "prawdziwą farmą fotowoltaiczną".

Co z odkrywką z Złoczewie? Rząd chce wydobywać węgiel, choć wie, że UE nie będzie zadowolona

Dziennikarze zapytali Jarosława Gowina m.in. o pomysł stworzenia kopalni odkrywkowej w Złoczewie. Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że "rząd nie odstępuje od planów rozwoju energetyki w oparciu o złoża złoczewskie", choć zdaje sobie sprawę, że instytucje unijne będą miały wiele zastrzeżeń.

Zapytany o pomysł budowy elektrowni atomowej w Bełchatowie Jarosław Gowin powiedział z kolei, że decyzja na ten temat zostanie podjęta w kolejnej kadencji, ale zanim ona zapadnie, odbędą się szerokie konsultacje społeczne. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Jarosław Gowin i Krzysztof Ciecióra o energetyce: Bełchatów będzie sercem polskiej energetyki
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 30 razy 28

  Gdyby głupotę można było zamienić na energię... Bylibyśmy samowystarczalni

 • tempa-dzida2

  Oceniono 23 razy 23

  Gowin wszechwiedzący. Szczególnie przed wyborami. Ekspert energetyczny.
  "...przyszłość energetyczna miasta musi zostać przemyślana".
  Hi, hi. Przez cztery lata nie mieli czasu "przemyśleć" ...

 • maaac

  Oceniono 18 razy 18

  A Gowin może stać się uczciwym, prawdomównym i nie zakłamanym człowiekiem. Może.... Ale jaka na to szansa?

 • jac_l_w

  Oceniono 18 razy 14

  Suweren jest kretynem, jeśli można mu obiecać rozwój jakiegoś Radomska w oparciu o lotnisko odległe o 140 kilometrów w linii prostej, albo choćby rozważanie budowy elektrowni atomowej w okolicy, gdzie nie ma żadnej większej rzeki, czy jeziora. Debile wybrali debili i tylko katastrofa może ich przekonać, że kucharka (czy inny Gowin) nie może rządzić państwem, nawet zamieszkałym przez ciemną masę.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 12

  "Elektrownia Bełchatów może stać się "prawdziwą farmą fotowoltaiczną"...
  Tiaaa.... A dziura po odkrywce, nową Doliną Śmierci, którą przy okazji może dziś "pobłogosławić" Trump. Oczywiście z pokładu Air Force One... :-)

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 11 razy 11

  "szerokie konsultacje społeczne". Super! Czyli skonsultują się z J.K i jego kotem.

 • szumarek

  Oceniono 17 razy 11

  Gowin na niczym się nie zna. Powinien obiecać im kosmodrom w wyrobisku po węglu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX