Kurs bitcoin - 06.08. W tym tygodniu osiągnie poziom 15 tys. dolarów za bitcoina? [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - we wtorek 06.08. O godzinie 9:20 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 12 216 dolarów. Bitcoin osiągnął wartość wyższą niż miało to miejsce wczoraj o podobnej godzinie. Od lipca 2017 roku przed inwestowaniem w kryptowalutę ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski.
Zobacz wideo

Obecnie zakup jednego bitcoina kosztować nas będzie 12 216 amerykańskich dolarów. Tym samym kryptowaluta osiągnęła wzrost w porównaniu do średniego kursu zanotowanego wczoraj o podobnej godzinie. Bitcoin jest bliski zrównania się z najwyższym wynikiem zanotowanym w ciągu ostatnich 30 dni. Lipcowy rekord bitcoina wyniósł wtedy 13 076 dolarów amerykańskich.

Kurs bitcoina - 6 sierpnia.Kurs bitcoina - 6 sierpnia. fot. pl.investing.com

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Według byłego tradera z Wall Street Maxa Keisera, w tym tygodniu kurs bitcoina przekroczy barierę 15 tysięcy dolarów. W ciągu zeszłej doby średni kurs kryptowaluty wzrósł o blisko 10 procent, więc ostatnie zapowiedzi mogą wkrótce się spełnić. Według ekonomistów skok cen bitcoina powiązany jest z decyzją Fed dotyczącą obniżenia stóp procentowych. Zgodnie z zapewnieniami, ma to być jednak jedyna obniżka stóp wprowadzona przez bank centralny USA.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego w 2017 roku wydały komunikat ostrzegający przed inwestowaniem w kryptowaluty. Według polskich instytucji finansowych posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem takim jak utrata zgromadzonych środków w przypadku cyberkradzieży oraz większe prawdopodobieństwo oszustwa. KNF również przestrzega przed firmami, które oferując inwestycje w bitcoiny mogą działać na zasadzie piramid finansowych. To w krótkim czasie może przełożyć się na zgromadzonych utratę środków.

Więcej o: