Kurs bitcoin - 06.08. W tym tygodniu osiągnie poziom 15 tys. dolarów za bitcoina? [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - we wtorek 06.08. O godzinie 9:20 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 12 216 dolarów. Bitcoin osiągnął wartość wyższą niż miało to miejsce wczoraj o podobnej godzinie. Od lipca 2017 roku przed inwestowaniem w kryptowalutę ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski.
Zobacz wideo

Obecnie zakup jednego bitcoina kosztować nas będzie 12 216 amerykańskich dolarów. Tym samym kryptowaluta osiągnęła wzrost w porównaniu do średniego kursu zanotowanego wczoraj o podobnej godzinie. Bitcoin jest bliski zrównania się z najwyższym wynikiem zanotowanym w ciągu ostatnich 30 dni. Lipcowy rekord bitcoina wyniósł wtedy 13 076 dolarów amerykańskich.

Kurs bitcoina - 6 sierpnia.Kurs bitcoina - 6 sierpnia. fot. pl.investing.com

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Według byłego tradera z Wall Street Maxa Keisera, w tym tygodniu kurs bitcoina przekroczy barierę 15 tysięcy dolarów. W ciągu zeszłej doby średni kurs kryptowaluty wzrósł o blisko 10 procent, więc ostatnie zapowiedzi mogą wkrótce się spełnić. Według ekonomistów skok cen bitcoina powiązany jest z decyzją Fed dotyczącą obniżenia stóp procentowych. Zgodnie z zapewnieniami, ma to być jednak jedyna obniżka stóp wprowadzona przez bank centralny USA.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego w 2017 roku wydały komunikat ostrzegający przed inwestowaniem w kryptowaluty. Według polskich instytucji finansowych posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem takim jak utrata zgromadzonych środków w przypadku cyberkradzieży oraz większe prawdopodobieństwo oszustwa. KNF również przestrzega przed firmami, które oferując inwestycje w bitcoiny mogą działać na zasadzie piramid finansowych. To w krótkim czasie może przełożyć się na zgromadzonych utratę środków.

Więcej o:
Komentarze (76)
Kurs bitcoin - 06.08. W tym tygodniu padnie 15 tys dolarów za bitcoina? [cena bitcoin, btc, bitcoin price]
Zaloguj się
 • tonik777

  Oceniono 10 razy 4

  W bitcoina nie można inwestować, ponieważ nie posiada on żadnej realnej wartości (jest warty mniej niż cebulki tulipanów z XVII wiecznej Holandii). Można co najwyżej spekulować, ale trzeba z tym uważać, bo będzie można zostać z niczym.

 • kamuimac

  Oceniono 10 razy 4

  kolejna przewałka dla naiwnych . już jedna taka była pod koniec ostatniego roku - ci co zainwestowali jak bitcoin był pod 20 tys stracili miliony .

  ale ludzie chcą wierzyć w cuda a nie w ciężką pracę u podstaw przez całe zycie

 • mick1972

  Oceniono 3 razy 1

  A co ? Redachtór kupił i teraz pompuje temat?
  Jakie to przewidywalne...

 • robert.kwi

  Oceniono 13 razy 1

  Łowienie frajerów odsłona trzecia :)

 • baxter21

  Oceniono 10 razy 0

  Oczywiście ze Knfy i BP będą ostrzegać itp - bo dla nich to strata - ci co mądrzejsi zaryzykują cześć kasy i zainwestują w bitcoiny a nie na jakieś obligacje dające 3% w skali roku

 • twzelnik

  Oceniono 3 razy -1

  ILUMINACI
  Wtajemniczeni, którzy zrozumieli i "weszli w bitcoina".
  Inni tego nie rozumieją dlatego są idiotami, ciemniakami i matołami.
  Nie rozumieją technologii blockchain. Nie wiedzą nic o walutach fiat. Iluminaci też nie wiedzą, ale się z tego śmieją.

  Za to iluminaci wiedzą, że "banksterka", że "ból duupy", że "żałują że nie weszli". Ci grzeczniejsi dorzucą jeszcze "pieniądz fiducjarny" który jest oczywiście przeżytkiem na miarę piramid egipskich.

  Dziwi tylko, że iluminaci nie są w stanie wyjaśnić skąd taki a nie inny kurs BTC. Za to z uporem godnym lepszej sprawy podają link do filmików na youtube, gdzie pewna miła pani tłumaczy podstawy funkcjonowania, ale ...technologii blockchain, a nie kurs BTC.

  Dziwi również poziom agresji z jaką wyznawcy technologii atakują wszelkich autorów mających wątpliwości wobec BTC.

  Teraz będzie bardziej subiektywnie:
  Można też dostrzec wśród wypowiedzi Iluminatów poważne braki w wiedzy ogólnej, znajomości podstawowych faktów nt. działania banków, wiedzy o komputerach, a nawet ortografii. To oczywiście może być tylko przypadek...

  Jeszcze tytułem uzupełnienia:
  Mamy "skowyt", "niedouczonych analityków", "ludzi poprzedniej epoki". Zostawmy skowyt, ale deprecjonowanie wiedzy i doświadczenia nigdy nie było mądre. Pycha kroczy przed upadkiem.

  I drugie: "wszedłem w to i zarabiam". Co to znaczy "wszedłem w to"??? Przecież to tekst żywcem wyjęty z dowolnego MLM (Amway, itp.)!

  O zarabianiu też trudno mówić w przypadku waluty. Bo waluta ma służyć do rozliczeń, być nośnikiem, a nie dobrem które kupujemy licząc na zwyżkę cen. Owszem, producent mebli może akceptować zapłatę w EURO, w rumuńskim leju, ale w mołdawskiej walucie już nie. A tutaj wielu iluminatów mówi o ZARABIANIU na BTC. Jak się zarabia na dolarze, leju, czy forincie? Kupując w nadziei na zwyżkę w stosunku do złotego. Czyli kupię forintów za 100.000zł, potrzymam trochę i sprzedam za 105.000zł, lub potrzymam dalej.
  Ale jeszcze raz: KUPUJĄC LICZĄC NA ZWYŻKĘ W PLN. Czyli de facto nie traktujemy tego jako walutę, tylko jako zbywalny towar. No bo gdyby to BTC było walutą, to "rok temu miałem 10 BTC, dzisiaj mam 10 BTC, więc mam TYLE SAMO". A jednak iluminaci ZARABIAJĄ.
  A może chodzi o to, żeby wszyscy na świecie kupili sobie maszynki do obliczeń i "kopali" kolejne bitcoiny? To jeszcze głupsze.

 • tani_dran

  Oceniono 5 razy -1

  Do Szanownych Specjalistów od inwestycji :
  Nie każdy jest de .bilem żyjącym z 500+ czy innej zapomogi. Są ludzie, którzy mają łeb na karku i są w stanie dzięki swojej wiedzy zarobić w krótkim czasie na resztę życia.
  NIkt Was, Drodzy Spece, do kupowania BTC nie zmusza ani nawet nie namawia.
  Uprasza się jedynie ludzi, którzy nie mają pojęcia o technologii blockchain, aby leczyli frustracje krytykując nową fryzurę Kasi Cichopek itp. , nie będziecie siebie ośmieszać a innych osłabiać.
  Pozdrawiam

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 10 razy -2

  Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi?!!! Bitcoin to zwykła aplikacja napisana i administrowana, przez zdolnego ale cwanego piętnastolatka z Korei o nicku Satashi. Jak to możliwe, że nastolatek, pasjonat hackerstwa trzyma pieczę nad miliardami dolarów! Świat chyli się ku upadkowi!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX