Cyfrowy Polsat ma oddać skarbówce 25 mln zł. Chodzi o zaległe podatki. Spółka będzie się odwoływać

Urząd skarbowy po raz kolejny nakazał, by Cyfrowy Polsat zwrócił pieniądze w związku z podatkiem dochodowym. W najnowszym postępowaniu chodzi o 25 mln zł. Łączne kwoty za minione lata są jednak znacznie wyższe.

Cyfrowy Polsat powinien, zdaniem służb skarbowych, zwrócić 25,1 mln zł z tytułu podatku dochodowego. W komunikacie Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie czytamy, że spółka której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak niepoprawnie rozliczyła ryczałt podatkowy za rok 2013. Do kwoty głównej muszą być też doliczone odsetki.

>>> Podatki można podnieść w sposób niezauważalny. Cezary Tomczyk wyjaśnia w jaki sposób PiS podniósł aż kilkadziesiąt danin.

Zobacz wideo

W odpowiedzi na te zarzuty spółka stwierdza, że decyzja organu skarbowego nie jest ostateczna i nie podlega wykonaniu. Cyfrowy Polsat zapewnia, że będzie odwoływać się od nakazu. Nie zamierza też zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej wynik finansowy.

Czytaj też: Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Bardzo duży spadek Czarneckiego

Cyfrowy Polsat nie po raz pierwszy wezwany do zwrotu

Warto podkreślić, że ten sam urząd celno-skarbowy wydał podobną decyzję względem Cyfrowego Polsatu za rok 2012. I kwota była zbliżona - wynosiła 24,2 mln zł. Za rok 2011 skarbówka domagała się natomiast zwrotu aż 40 mln zł.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Więcej o: