British Airways odwołuje część lotów. Awaria systemów. Są problemy z odprawą przez internet

British Airways odwołuje część lotów, zapowiada opóźnienia i apeluje do podróżnych, by sprawdzali status lotu przed przybyciem na lotnisko. Padł system informatyczny odpowiedzialny za planowanie lotów, odprawa możliwa jest tylko na miejscu.

Linie British Airways poinformowały, że zmuszone są odwołać część lotów, głównie na krótkich trasach z lotnisk Heathrow, Gatwick i z London City. Powodem jest  poważna awaria systemów informatycznych zarządzania rejestracjami oraz kontroli odlotów. British Airways musi przejść na sterowanie ręczne. 

Przewoźnik ostrzega też, że część lotów się opóźni - te problemy będą dotyczyć pasażerów British Airways na całym świecie.

Awaria spowodowała chaos w terminalach - pasażerowie czekają w na odloty, są też unieruchomieni na pasach startowych.

>>> Wakacje na półmetku. Jeszcze dużo czasu, by zainstalować aplikacje, które pomagają zorganizować urlop. A nawet sporo oszczędzić

Zobacz wideo

Linie British Airways apelują, by podróżni sprawdzali status lotu przed przybyciem na lotnisku. Oprawa przez internet nie działa - trzeba ją przeprowadzić na miejscu.

Czytaj też: Najgorzej oceniane linie lotnicze. Na liście największy przewoźnik działający w Polsce

By rozładować zatory, linie kontaktują się z częścią podróżujących na krótszych trasach i sugerują przełożenie lotu na następny dzień.

Pasażerowie znów uwięzieni na lotnisku

Zaledwie kilkanaście dni temu do podobnej w skutkach awarii doszło na lotnisku Amsterdam-Schiphol. Awarii uległ wtedy system pompujący paliwo. Nie można było dostarczyć go do maszyn, więc 500 lotów odwołano. Tysiące podróżnych długo nie wiedziało co się dzieje.

Więcej o: