Sieć Dino goni m.in. Biedronkę? Ma już ponad 1000 sklepów i zapowiada szybki rozwój sieci

Dino Polska odnotowało 105,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 70,51 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny sieci sklepów Dino wyniósł 142,23 mln zł wobec 97,69 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 181,23 mln zł wobec 124,62 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1939,67 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 1409,83 mln zł rok wcześniej.

W pierwszej połowie 2019 r. spółka miała 172,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 126,46 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3 500,14 mln zł w porównaniu z 2 681,14 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 313,25 mln zł wobec 228,99 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 133,43 mln zł wobec 54,83 mln zł zysku rok wcześniej.

Sieć sklepów Dino ma dynamicznie się zwiększać

"Strategia Dino zakłada dalszy rozwój działalności poprzez skoncentrowanie się na trzech kluczowych obszarach: kontynuacja szybkiego organicznego wzrostu liczby sklepów - zamiarem zarządu Dino Polska jest utrzymanie wysokiego tempa wzrostu powierzchni sali sprzedaży w marketach Dino w kolejnych latach. (...) Celem jest dalsza poprawa rentowności dzięki zwiększaniu skali działalności, korzystnej charakterystyce modelu biznesowego oraz inicjatywom strategicznym podejmowanym przez Grupę Dino" - napisano w raporcie spółki. 

Na dzień 30 czerwca 2019 r. sieć Dino tworzyło 1 056 sklepów o łącznej powierzchni sali sprzedaży 407 684 m2.  W ciągu półrocza przybyło 81 sklepów Dino. Dla porównania, Biedronka miała w czerwcu 2916 sklepów.

Dino Polska to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

Więcej o:
Komentarze (17)
Sieć Dino goni m.in. Biedronkę? Ma już ponad 1000 sklepów i zapowiada szybki rozwój sieci
Zaloguj się
 • tigr

  Oceniono 6 razy 6

  Poprawa rentowności dzięki "korzystnej charakterystyce modelu biznesowego"... uwielbiam taki marketingowy bełkot, ale sieci życzę jak najlepiej, niech konkuruje z lidlem i biedrą.

 • vokas

  Oceniono 2 razy 2

  D.. blada. U mnie w małym miasteczku wybudowali sklep którego nie otwarli od ponad pół roku, a nie wygląda na to by był w trakcie budowy (regały stoją, tylko logo na dachu brak). Trochę dale na dużej wsi stoi drugi tak samo wybudowany i nie oddany do użytku.

 • telewy2

  Oceniono 1 raz 1

  U mnie na wsi mam duży, rodzinny sklep. To najlepszy sklep jaki spotkałem w życiu. Towar jest urozmaicony, jak czegoś nie ma mówię właścicielce i mi sprowadzają, mięso i warzywa świeże. Sklep ma duży obrót, nie mniej nie jest tani. Rok temu postawili niedaleko Dino, część ludzi się przerzuciła bo jednak jest taniej. Ale ja tam kupuję tylko czasami wodę mineralną. Niestety ludzie nie patrzą za bardzo co kupują, jakie są składniki, byle było taniej.

 • kotka1910

  Oceniono 3 razy 1

  Dino jest drogie.Na mojej ulicy ceny z Dino,a z małego sklepiku osiedlowego są bardzo podobne,a masło w dino jest nawet droższe.Ile takie markety Dino zamawiają masła i jaki mają tym zysk ,skoro facet z małego sklepiku ,który może dziennie sprzedaje 20 kostek masła jest w stanie robić to taniej niż ta wielka sieć?Tak samo napoje zbyszko i pepsi są tańsze w sklepiku osiedlowym niż w Dino.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 13 razy 1

  Beznadziejne sklepy, śmierdzi taniochą i bałaganem na kilometr. Towarzystwo odpowiedzialne za wizerunek pogoniłbym kopniakiem.

 • rozaliaroyale

  0

  już się boje tych prowizorycznych Polskich marketów ,których cechą są pyskujące baby , bród i niedobory w towarze

 • tomspeed

  Oceniono 6 razy 0

  Dino jest drogie, w środku syf, towar poukładany byle jak, a do tego w większości sklepów zatrudniaja kierowników gestapo, którzy tylko gnębią swoich pracowników

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX