Akcja CBŚP: przejęto 15 mln papierosów i 20 ton tytoniu wartych prawie 27 milionów złotych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili ostatnio dwie udane akcje skierowane przeciwko grupom specjalizującym się w przestępczości akcyzowej. Podczas zatrzymań policjanci przejęli 15 mln sztuk papierosów i ponad 20 ton tytoniu. Skarb Państwa mógł stracić na tej działalności prawie 27 milionów złotych.
Zobacz wideo

Pierwsza akcja przeprowadzona została przez policjantów CBŚP i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w porcie gdańskim. Służby sprawdziły kontener jednego z chińskich statków. Zgodnie z deklaracją przewoźnika w ładunku miały znajdować się komponenty kuchenne i części zapasowe. Po otwarciu okazało się, że w kontenerze przewożone były papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Dwie akcje CBŚP w Gdańsku i Łodzi - przejęto papierosy i tytoń o wartości prawie 27 mln zł

W porcie w Gdańsku znaleziono łącznie 15 milionów sztuk papierosów o wartości około 10 milionów złotych. Według dotychczasowych ustaleń śledztwa ładunek miał trafić na Ukrainę.

Kolejna akcja przeprowadzona została przez funkcjonariuszy CBŚP i Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. W stolicy województwa łódzkiego zlikwidowany został magazyn nielegalnego tytoniu. W trakcie przeszukania odkryto 99 kartonów suszu tytoniowego oraz 47 worków z tytoniem do palenia. Łącznie przechowywano tam 20 ton nielegalnego produktu. W magazynie znajdowały się maszyny do cięcia i suszenia tytoniu oraz inne elementy służące do produkcji papierosów. Zatrzymano także 10 palet gotowych opakowań z podrobionymi znakami popularnej marki tytoniowej.

Łącznie w dwóch akcjach przeprowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajową Administracji Skarbowej zatrzymano towar o łącznej wartości 26,5 mln złotych.

Więcej o: