Przed wyborami PiS zamroził ceny prądu. Teraz rachunki znacząco wzrosną. "Rząd może coś namieszać"

Łukasz Kijek
- Od stycznia cena prądu może wzrosnąć o około 30 proc, a rachunki za energię dla gospodarstw domowych o 15 proc. - wylicza w rozmowie z Next.gazeta.pl Bartłomiej Derski z serwisu wysokienapiecie.pl. Taki może być efekt odmrożenia cen prądu, już po wyborach.

Przypomnijmy, że 28 grudnia 2018 roku rząd przegłosował ustawę, która zamroziła ceny prądu. - Rząd nie chciał, żeby przy świątecznym stole Polacy rozmawiali o podwyżkach -  mówi Derski. Kilka miesięcy zamrożenia cen nie pomogło, a firmy energetyczne już zapowiadają spore podwyżki. 

Zobacz rozmowę Łukasza Kijka, redaktora naczelnego Next.gazeta.pl z Bartłomiejem Derskim.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (50)
Przed wyborami rząd zamroził ceny prądu. Teraz rachunki znacząco wzrosną. "Rząd może coś namieszać"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 15

  Od stycznia? To taki prezent noworoczny od dobrej zmiany będzie chyba. Ale oni tradycyjnie przerzucą odpowiedzialność na firmy energetyczne, tak jak na samorządy przerzucili deformę edukacji i 300+

 • guru133

  Oceniono 17 razy 13

  Skokowa podwyżka cen energii spowoduje skokowe podwyżki cen innych towarów i tak 500+ zostanie co raz szybciej pożerane przez inflację na kolejne wypuszczanie na rynek pustych pieniędzy po to tylko żeby Swirosław Kaczyński utrzymał swoją dyktatorską władzę doprowadzi, bo musi doprowadzić, do sytuacji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy na pólkach sklepów królował ocet a zarabianymi pieniędzmi Polacy mogli sobie co najwyżej tapetować ściany mieszkań, bo ich wartość była bliska zeru. Tak więc wyraźnie widać że obecna władza postwpuje wzorem Komunistów z PRL-u.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 17 razy 13

  PIS za wszelką cenę chce ukryć swoją nieudolność w "rządzeniu".
  Obawiam się, że już nad tym nie panuje. "Rząd" praktycznie nie pracuje. No chyba że w "wariackiej" kampanii. Afera goni aferę. "Służba zdrowia" to śmiech na sali. Szpitalnej, rzecz jasna. Oświata to samo z tym, że na salach lekcyjnych. Energetyka to "koń trojański". Przez cztery lata nic w budowie dróg, jeśli nie liczyć kłamstwa Morawieckiego, a teraz nagle 100 obwodnic ...
  Hasło tej "kampanii" PIS powinno brzmieć:
  WSZYSTKO DLA WSZYSTKICH !!!!!

 • def11

  Oceniono 19 razy 13

  Na okoliczność podwyżki cen prądu powoła się sejmową komisję śledczą gdzie taka czy inna Horała wykaże suwerenowi winę Tuska.
  Prezes wystąpi oburzony i powie jak PiS Polaków ochroni ..

 • jael53

  Oceniono 16 razy 12

  Teraz proszę wstępnie oszacować wszystkie podwyżki, wynikające z 30% podwyżki cen energii. I dopoero to, wraz z 15%. podwyżką ceny energii dla odbiorców indywidualnych pozwoli zorientować się, jak wzrosną wydatki tych odbiorców.

 • bardzonielubiepisu

  Oceniono 13 razy 11

  Działania kaczyńskiego,morawieckiego i rządu noszą znamiona przestępstwa.
  To tyle jeśli chodzi o dojną zmianę.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 11

  Nic nie namiesza, po prostu wmówi ciemnemu ludowi, że prąd nie zdrożał, a lud przyjmie do wiadomości i jeszcze będzie się cieszył, że rząd dotrzymał słowa.

 • biesczad1

  Oceniono 10 razy 10

  Ceny warzyw w ciągu roku wzrosły o 32,4% - mam nadzieję, że prąd ich nie przebije?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX