Zwolnienia w Getin Noble Banku. Pracę może stracić nawet 320 osób

Getin Noble Bank planuje zwolnienia pracowników. Pracę ma stracić nie więcej niż 320 osób - zapewnia bank. Zwolnienia związane się "z bieżącą optymalizacją kosztów i stałym zwiększaniem efektywności biznesowej".
Zobacz wideo

W związku z bieżącą optymalizacją kosztów i stałym zwiększaniem efektywności biznesowej, zarząd Getin Noble Banku podjął decyzję o dalszej centralizacji działań realizowanych w ramach obszaru operacji oraz reorganizacji funkcji windykacji terenowej

- czytamy w komunikacie Getin Noble Banku. Jak informuje instytucji, zwolnienia obejmą nie więcej niż 320 osób. Obecnie bank zatrudnia blisko 4,8 tys. pracowników, zatem w najgorszym wypadku zwolniona zostanie co piętnasta osoba.

"Decyzja o reorganizacji struktur banku ma na celu poprawę efektywności i optymalizację kosztów. Wybranym grupom pracowników zaproponujemy zmianę miejsca pracy w rozbudowywanym centrum operacyjnym w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Warszawie. Wszystkim osobom objętym zwolnieniami zaoferujemy wewnętrzne wsparcie w zakresie poszukiwania pracy, tzw. outplacement

- powiedziała członek zarządu Getin Noble Banku Maja Stankowska, cytowana  w komunikacie.

Getin ze stratą po pół roku

Getin Noble Bank odnotował w II kwartale br. 88,54 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 114,63 mln zł straty rok wcześniej - podał bank w raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu. 

Niższy niż rok temu o tej porze był wynik banku z tytułu odsetek (234,68 mln zł wobec 297,54 mln zł rok wcześniej) i z tytułu prowizji i opłat (19,52 mln zł wobec 34,89 mln zł rok wcześniej). 

Drugi kwartał 2019 roku był dla Getin Noble Banku przede wszystkim okresem skutecznego obniżania kosztu finansowania oraz systematycznego wzrostu sprzedaży w kluczowych liniach biznesowych. Koszt akwizycji depozytów powrócił do poziomów notowanych przed wydarzeniami medialnymi z listopada ubiegłego roku [publikacja nagrań rozmów Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem KNF Markiem Chrzanowskim - red.]

- czytamy w komunikacie poświęconym wynikom. 

Zatrudnienie w bankach spada

Getin Noble Bank nie jest jedynym bankiem, który redukuje zatrudnienie. Jak wynika z danych KNF, na koniec marca br. w bankach w Polsce pracowało 161 312 osób. Dla porównania, na koniec 2017 r. zatrudnienie w sektorze było o 3 tys. wyższe. Jeszcze na koniec 2015 r. zatrudnienie w bankach przekraczało 170 tys. osób.

Więcej o: