Kursy walut 01.10 o godz. 7. Główne waluty znowu tanieją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,37 zł, natomiast dolar 4,01 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,93 zł.
Zobacz wideo

W poniedziałek w południe Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia widzimy, że euro, dolara oraz frank szwajcarski straciły na wartości. Za amerykańską walutę zapłacimy dokładnie 4 zł. Funt brytyjski również potaniał, natomiast była to zmiana iluzorczyna. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 30.09.2019r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 1 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś może wpłynąć na kursy walut?

Na wtorek 01.10 przewidzianych jest kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na zmianę ceny walut. Przede wszystkim zostaną opublikowane roczne oraz kwartalne dane na temat PKB Wielkiej Brytanii, co może wpłynąć na wartość funta. Dla euro istotne może okazać się prezentacja informacji o wrześniowej zmianie bezrobocia w Niemczech. Natomiast na kurs amerykańskiej waluty wpłynąć może publikacja danych na temat produkcji ropy naftowej w poszczególnych krajach OPEC. 

Więcej o: