Warszawa. Kaufland chce przejąć kolejny sklep Tesco. Wniosek jest już w UOKiK

Kaufland chce przejąć kolejny - już szósty - sklep należący do sieci Tesco. Chodzi o market znajdujący się na warszawskim Gocławiu. Odpowiedni wniosek trafił już od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz wideo

Tesco przeprowadza właśnie poważną restrukturyzację, znacznie zmniejszając liczbę sklepów. Zmiany w brytyjskiej spółce po raz kolejny skrzętnie wykorzystuje Kaufland, który przejmie kolejny lokal. Sieć należąca do tej samej spółki co Lidl, po marketach znajdujących m.in. we Wrocławiu, Gdańsku czy Lublinie zdecydowała się na przejęcie kolejnego warszawskiego, tym razem na Gocławiu. 

Dowiedz się więcej: Biedronka, Lidl, Tesco i inne dyskonty z żywnością udającą polskie produkty. Wyniki kontroli UOKiK

W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland [...] nabędzie mienie innego przedsiębiorcy, tj. Tesco Polska [...] w postaci praw i obowiązków do części powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 - możemy przeczytać we wniosku zgłoszonym do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Tesco. Zmniejszenie powierzchni sklepów oraz asortymentu. Możliwe również zwolnienia

Rok finansowy 2018/2019 był dla polskiego oddziału Tesco fatalny, spółka zanotowała stratę  operacyjną w wysokości 55 mln zł. W związku z tym pojawiły się głosy o wyjściu sieci marketów z naszego rynku. Firma zdecydowała się na poważną restrukturyzację. Po pierwsze, liczba sklepów zostanie znacznie zmniejszona - do 318 placówek (na koniec opisywanego okresu miała ich 348 sklepów), zmienią się również ich powierzchnie oraz dostępny asortyment. Zapowiedziano również zwolnienia grupowe ponad 2 tys. osób. W ubiegłym tygodniu związkowcy z NSZZ "Solidarność" spotkali się z przedstawicielami sieci handlowej w celu wynegocjowanie ich warunków

Sieć marketów Kaufland część Grupy Schwarz, do której należy również Lidl. W Polsce znajduje się 212 dyskontów Kaufland, w których zatrudnionych jest 16 tysięcy pracowników.

Czytaj także: Lidl otwiera nowe centrum logistyczne. Nowe miejsca pracy i kubatura jak Pałac Kultury i Nauki

Więcej o: