Kursy walut 09.10 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,32 zł, natomiast dolar 3,94 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,97 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,81 zł.
Zobacz wideo

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Po zamieszaniu związanym z wyrokiem TSUE ws. frankowiczów kurs złotego względem najważniejszych walut wreszcie zaczyna się stabilizować. Widzimy, że dolar, euro oraz frank szwajcarski utrzymały się na poziomie z poprzedniego dnia, z kolei funt brytyjski stracił na wartości ok. 2 gr. Nic nie wskazuje na to, że dzisiejszego dnia sytuacja na rynkach walutowych ulegnie większym przetasowaniom. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 08.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Czytaj także: Donald Trump kontra Turcja. Zaskakująca zmiana narracji. "Turcja to ważny członek NATO o dobrej opinii"

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 9 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na rynek walutowy? 

Na wartość dolara wpłynąć może kolejne przemówienie prezesa FED, Jerome'a Powella. Ponadto opublikowane zostaną dane nt. Miejsc Pracy Dzięki Turystyce (JOLT) za ubiegły miesiąc w Stanach Zjednoczonych oraz pakiet informacji dot. ropy naftowej, w tym ich ilość ich zapasów. Inne waluty czeka raczej spokojny dzień, gdyż nie przewidziano żadnych wydarzeń na światowych rynkach, które mogłyby na nie wpłynąć. 

Więcej o: