Wybory parlamentarne 2019. Stopień alarmowy BRAVO-CRP obowiązuje do poniedziałku

Wybory parlamentarne 2019. Od czwartku do poniedziałku obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP. Został on wprowadzony w związku z wyborami parlamentarnymi i dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. W związku z tym wydarzeniem premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wprowadzić stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje on od czwartku do poniedziałku 14 października.

Wybory parlamentarne 2019: do 14 października w całej Polsce obowiązuje stopień alarmowy BRAVO-CRP

- Z uwagi na wybory parlamentarne premier wprowadził na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej 2. stopień alarmowy BRAVO-CRP. Dotyczy on zagrożeń w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja prowadzi wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Obowiązywać on ma od godziny 00:01 w czwartek do godziny 23:59 w poniedziałek - poinformował dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Stopnie alarmowe CRP oznaczają zagrożenia w cyberprzestrzeni. W związku z tym administracja publiczna zobowiązana jest do zwiększenia monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Od czwartku do poniedziałku instytucje publiczne będą kontrolowały, czy nie dochodzi do naruszenia zasad bezpieczeństwa w zakresie komunikacji elektronicznej.

W Polsce obowiązują cztery stopnie alarmowe: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Stopnie były wprowadzane m.in. podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, Światowych Dni Młodzieży czy wizyty wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Więcej o: