Kursy walut 16.10 o godz. 7. Euro, dolar i frank stabilnie, drożeje funt [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,89 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,97 zł.
Zobacz wideo

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia nie zaobserwowaliśmy zbyt wielu zmian. Na stabilnym poziomie utrzymują się od pewnego czasu kursy euro, dolara oraz franka szwajcarskiego. W przypadku tych walut zauważalny jest jednak trend minimalnego spadku ich wartości. Znacząco drożeje za to funt, którego kurs w ciągu pięciu dni wzrósł o kilkanaście groszy. 

Czytaj także: Brexit. 600 zł za butelkę. Francuzi sprzedają złote wino z okazji wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Średnie kursy walut NBP - wtorek 15.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2949 zł
  • kurs dolara: 3,8952 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9000 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9282 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 16 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Istotne wydarzenia dla ceny walut

Na kurs funta oraz euro znaczny wpływ może mieć w środę opublikowanie wrześniowego wskaźnika CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych - inflacji) odpowiednio dla Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej. Ponadto na środę zaplanowano przemówienie Marka Carneya, prezesa Bank of England. W przypadku amerykańskiej waluty istotne okazać się mogą publikacje danych dotyczących zapasów ropy naftowej oraz sprzedaży detalicznej. Dla ceny dolara ważne mogą być także informacje o zapasach biznesowych oraz bilans budżetu federalnego. 

Dowiedz się więcej:Polski rząd krytykuje unijny budżet. "Nie do zaakceptowania". W tle brexit

Więcej o: