Kursy walut 17.10 o godz. 7. Kurs dolara nieznacznie niższy [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 17 października na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,87 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,96 zł.
Zobacz wideo

W środę o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia nie zaobserwowaliśmy zbyt wielu zmian. Euro, dolar oraz frank szwajcarski utrzymały się na podobnym poziomie, co jest potwierdzeniem ostatniej stabilizacji na rynku walutowym. Spory wzrost zaliczył funt, którego wartość wzrosła o ok. 4 gr. Czwartkowy poranek również nie przyniósł zbyt wielu zmian. Największe wahania zanotowała amerykańska waluta, gdyż na przestrzeni kilkunastu godzin dolar staniał o 2 gr., czyli 0,51 proc. 

Średnie kursy walut NBP - środa 16.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 17 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Czwartek 17 października nie powinien przynieść zbyt wielu zmian na rynku walutowym. Na wartość funta może wpłynąć publikacja comiesięcznych danych nt. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim informacje ws. brexitu, o którym politycy mają rozmawiać na unijnym szczycie. W przypadku kursu dolara istotne mogą być prezentacja wskaźnika przemysłowego wg Fed z Filadelfii, ale także informacje o zapasach ropy naftowej i liczby pozwoleń na budowę przyznanych we wrześniu w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o waluty europejskie, nie powinno wydarzyć się dzisiaj nic, co mogłoby w znaczący sposób wpłynąć na ich wartość. 

Czytaj także: RMF FM: "Rząd chce szybko pozyskać dodatkowe pieniądze z OFE". Likwidacja przyspieszy

Więcej o: