GIS wycofuje ze sprzedaży popularne ciastka z Biedronki. Mogą wywoływać alergię

Główny Inspektorat Sanitarny zadecydował o wycofaniu z obrotu jednego z produktów dostępnych w sklepach Biedronka. Chodzi o herbatniki Bonitki. Odkryto w nich dwutlenek siarki w stężeniu, które może wywoływać reakcje alergiczne.
Zobacz wideo

GIS wydał ostrzeżenie publiczne w piątek 18 października. Wynika z niego, że w produkcie pod nazwą "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady" stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Producent herbatników z Biedronki takiej informacji na opakowaniu nie zamieścił, dlatego produkt ten musi zostać wycofany ze sprzedaży.

Bonitki znikają z półek w Biedronkach. Klienci mogą zwrócić towar bez paragonu

Hebatniki Bonitki, które wycofywane są z obrotu, wyprodukowano dla właściciela sklepów sieci Biedronka, firmy Jeronimo Martins Polska S.A. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i nadzoruje wycofanie ciastek ze sprzedaży. Sieć sklepów Biedronka opublikowała z kolei stosowną informację na swojej stronie internetowej. Klienci, którzy zakupili wspomniany produkt, mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt: Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe
  z dodatkiem czekolady
 • Producent: wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn przez: Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory Slavonska Cesta 2 a, Bjelovar, Chorwacja na zlecenie Backerei Dahlhoftt Polonia Sp. z o.o., ul. Bażantów 1, 40-663 Katowice
 • Numer partii: L 147
 • Data minimalnej trwałości: 23.07.2020
Więcej o:
Komentarze (8)
GIS wycofuje ze sprzedaży popularne ciastka z Biedronki. Mogą wywoływać alergię
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 1 raz 1

  Siarka nie szkodzi - wie o tym każdy menel.

 • antybandzior

  Oceniono 5 razy 1

  Siarka w ciastkach, suweren będzie produkował siarkowodór...

 • michus00

  Oceniono 3 razy 1

  O tym co jest niezwykle szkodliwe, a sprzedawane dzisiaj w masowych ilościach dowiadywać się będziemy stopniowo :) trochę ludzi musi poważnie zachorować, trochę umrzeć, takie Orawa wolnego rynku ...

 • poochojek

  Oceniono 1 raz -1

  te przyglupy z gis dalej twierdza ze salmonelle zabija “obrobka termiczna” wiec jajek nie trzeba wycofywac

 • mp102

  Oceniono 1 raz -1

  jak wywalczyć jakieś odszkodanie jak się jadło te bonitki dużymi ilościami i chyba jakaś alergia wystąpiła, bo trochę opuchnąłem i waga skoczyła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX