"Mój prąd". Od 21 października można składać wnioski online na dofinansowanie

"Mój prąd" to cieszący się sporą popularnością program wprowadzony przez Ministerstwo Energii. Od 21 października na zainteresowanych dofinansowaniem czeka spore ułatwienie, gdyż będą mogli oni składać wnioski drogą elektroniczną.
Zobacz wideo

To nie pierwsze zmiany w programie, które zdecydowało się wprowadzić Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 11 października osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą same zakładać panele słoneczne, a od 21 października na zainteresowanych dofinansowaniem czeka spore ułatwienie - możliwość wnioskowania drogą elektroniczną.

"Mój prąd". Czas na wnioski online 

Pierwszy nabór wniosków rozpoczął się od 30 sierpnia 2019 r. i potrwa aż do 20 grudnia br. Dotychczas wnioskowanie było możliwe drogą papierową, od dziś sprawę można załatwić przez internet. - Aby złożyć wniosek online o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Załatwienie tej sprawy zajmuje tylko kilka minut - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Złożenie wniosku jest możliwe na stronie gov.pl po zalogowaniu się do panelu Mój GOV i wybraniu e-usług "Skorzystaj z programu Mój prąd". 

Dowiedz się więcej: Ruszyły wypłaty z programu "Mój Prąd". Rząd czeka na chętnych. Sprawdź, jak "zgarnąć" 5 tys. zł

Co trzeba zrobić, by otrzymać wniosek? "Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego" - tłumaczył Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.

"Mój prąd". Na razie złożono 4 tys. wniosków

Przypominamy, że maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać to ok. 5 tys. zł. "Mój prąd" pokrywa do połowy koszty zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Na razie, złożono 4 tys. wniosków. Budżet programu wynosi 800 mln zł, co oznacza, że istnieje możliwość dofinansowania 200 tys. gospodarstw domowych. Będzie on obowiązywać do wyczerpania środków finansowych. 

Więcej o: