To nie pierwsze zmiany w programie, które zdecydowało się wprowadzić Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 11 października osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą same zakładać panele słoneczne, a od 21 października na zainteresowanych dofinansowaniem czeka spore ułatwienie - możliwość wnioskowania drogą elektroniczną.
"Mój prąd". Czas na wnioski online
Pierwszy nabór wniosków rozpoczął się od 30 sierpnia 2019 r. i potrwa aż do 20 grudnia br. Dotychczas wnioskowanie było możliwe drogą papierową, od dziś sprawę można załatwić przez internet. - Aby złożyć wniosek online o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Załatwienie tej sprawy zajmuje tylko kilka minut - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Złożenie wniosku jest możliwe na stronie gov.pl po zalogowaniu się do panelu Mój GOV i wybraniu e-usług "Skorzystaj z programu Mój prąd".
Dowiedz się więcej: Ruszyły wypłaty z programu "Mój Prąd". Rząd czeka na chętnych. Sprawdź, jak "zgarnąć" 5 tys. zł
Co trzeba zrobić, by otrzymać wniosek? "Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego" - tłumaczył Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.
"Mój prąd". Na razie złożono 4 tys. wniosków
Przypominamy, że maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać to ok. 5 tys. zł. "Mój prąd" pokrywa do połowy koszty zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Na razie, złożono 4 tys. wniosków. Budżet programu wynosi 800 mln zł, co oznacza, że istnieje możliwość dofinansowania 200 tys. gospodarstw domowych. Będzie on obowiązywać do wyczerpania środków finansowych.