Bitcoin w dół o 500 dolarów w 15 minut. Kryptowaluta najtańsza od maja

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że świat kryptowalut rządzi się swoimi prawami. W środę Bitcoin stracił na wartości 500 dolarów w ciągu 15 minut i jest najtańszy od maja 2019 roku. Bezpośrednie powody spadków nie są znane.
Zobacz wideo

Bitcoin miewał już podobne spadki, ale jego kurs, podobnie jak i innych kryptowalut był w ostatnim miesiącu dość stabilny. Dlatego też środowe spadki spotkały się z niemałym zdziwieniem ze strony obserwatorów. 

Bitcoin z szokującym spadkiem. 500 dolarów w 15 minut

Do zaskakującej sytuacji doszło w środę 23 października o godz. 15. Wtedy to kurs bitcoina spadł o ok. 8 proc. w ciągu zaledwie 15 minut, lądując na poziomie 7,5 tys. dol. Tym samym najpopularniejsza kryptowaluta jest najtańsza od końca maja 2019 r. Jej spadki, co oczywiste, wpłynęły negatywnie na cały rynek, większość kryptowalut potaniała o 6 do 9 proc. 

Kurs BitcoinaKurs Bitcoina stooq.pl

Eksperci nie wiedzą, dlaczego bitcoin stracił tak wiele w tak krótkim czasie. Do podobnej sytuacji doszło 2 miesiące temu, gdy waluta spadła o tysiąc dolarów w ciągu 30 min. Wtedy spadki były prawdopodobnie pułapką i próbą pozbycia się z rynku mniejszych graczy. Nie wiadomo, czy wczorajsza sytuacja również była wynikiem takiego, spekulacyjnego zabiegu. Co ciekawe, środowy regres zbiegł się w czasie z datą przesłuchania Marka Zuckerberga w sprawie projektu Libra, czyli globalnej kryptowaluty, która posiadałaby związek z oficjalnymi środkami płatniczymi. 

Dowiedz się więcej: Facebook i 27 firm łączą siły, by stworzyć nową kryptowalutę. Bitcoin będzie miał konkurenta

Bitcoin istnieje od 2009 roku. Rekord wartości pobił w grudniu 2017 roku, kiedy to kosztował 20 tys. dol. Obecnie wyceniany jest na 7,5 tys. dol. W naszym kraju obrót kryptowalutami jest legalny, natomiast nie posiadają one statusu waluty bądź innego instrumentu finansowego. Ich sprzedaż podlega rozliczeniu podatku VAT

Więcej o:
Komentarze (16)
Bitcoin w dół o 500 zł w 15 minut. Kryptowaluta najtańsza od maja
Zaloguj się
 • z.04.2019

  Oceniono 6 razy 6

  staniał o 500 zł ??! czy staniał o 500 $ ?

 • tigr

  Oceniono 7 razy 5

  Pincet w te, czy pincet w tamte na bitcoinie... A co to w ogóle obchodzi pobożny ludek podkarpacki :D

 • window_licker

  Oceniono 2 razy 2

  Możecie się śmiać ale w ramach dywersyfikacji, nawet "dla jaj" kupcie sobie ułamek BTC, od razu zdejmijcie z giełdy i zachowajcie w jakieś formie portfela sprzętowego albo fizycznego.

 • ada_ko

  Oceniono 4 razy 2

  kupujcie kupujcie bo okazja

 • g.lem

  Oceniono 6 razy 2

  USD, USD! Nie PLN

 • carolina_reaper

  Oceniono 4 razy 0

  Zasady sa proste: kupuj kiedy tanio, sprzedawaj kiedy drogo, tu nie ma zadnej filozofii.

 • kamila3345

  Oceniono 4 razy -4

  Przecież taka piramida finansowa nie ma racji bytu. Ach trzeba było nakupić jak były po dolarze... A teraz to już tylko golenie leszczy...

 • mariuszdd

  Oceniono 7 razy -5

  Kto nie kupi straci życie !
  Jak to mawiał protegowany Michnika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX