Bitcoin w dół o 500 dolarów w 15 minut. Kryptowaluta najtańsza od maja

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że świat kryptowalut rządzi się swoimi prawami. W środę Bitcoin stracił na wartości 500 dolarów w ciągu 15 minut i jest najtańszy od maja 2019 roku. Bezpośrednie powody spadków nie są znane.
Zobacz wideo

Bitcoin miewał już podobne spadki, ale jego kurs, podobnie jak i innych kryptowalut był w ostatnim miesiącu dość stabilny. Dlatego też środowe spadki spotkały się z niemałym zdziwieniem ze strony obserwatorów. 

Bitcoin z szokującym spadkiem. 500 dolarów w 15 minut

Do zaskakującej sytuacji doszło w środę 23 października o godz. 15. Wtedy to kurs bitcoina spadł o ok. 8 proc. w ciągu zaledwie 15 minut, lądując na poziomie 7,5 tys. dol. Tym samym najpopularniejsza kryptowaluta jest najtańsza od końca maja 2019 r. Jej spadki, co oczywiste, wpłynęły negatywnie na cały rynek, większość kryptowalut potaniała o 6 do 9 proc. 

Kurs BitcoinaKurs Bitcoina stooq.pl

Eksperci nie wiedzą, dlaczego bitcoin stracił tak wiele w tak krótkim czasie. Do podobnej sytuacji doszło 2 miesiące temu, gdy waluta spadła o tysiąc dolarów w ciągu 30 min. Wtedy spadki były prawdopodobnie pułapką i próbą pozbycia się z rynku mniejszych graczy. Nie wiadomo, czy wczorajsza sytuacja również była wynikiem takiego, spekulacyjnego zabiegu. Co ciekawe, środowy regres zbiegł się w czasie z datą przesłuchania Marka Zuckerberga w sprawie projektu Libra, czyli globalnej kryptowaluty, która posiadałaby związek z oficjalnymi środkami płatniczymi. 

Dowiedz się więcej: Facebook i 27 firm łączą siły, by stworzyć nową kryptowalutę. Bitcoin będzie miał konkurenta

Bitcoin istnieje od 2009 roku. Rekord wartości pobił w grudniu 2017 roku, kiedy to kosztował 20 tys. dol. Obecnie wyceniany jest na 7,5 tys. dol. W naszym kraju obrót kryptowalutami jest legalny, natomiast nie posiadają one statusu waluty bądź innego instrumentu finansowego. Ich sprzedaż podlega rozliczeniu podatku VAT

Więcej o: