Katowice. Nowa baza Ryanaira już działa. Przewoźnik uruchomił też 12 nowych połączeń

Irlandzki przewoźnik otworzył właśnie nową bazę w Katowicach. Jednocześnie zostało uruchomionych 12 nowych połączeń z Katowic, m.in. do Bolonii, Odessy i Oslo. Rozkład zimowych lotów liniami Ryanair z Katowic obejmuje łącznie 18 tras.
Zobacz wideo

Ryanair planuje w Katowicach obsługiwać 1 mln 250 tys. pasażerów rocznie. Pomóc ma w tym nowo otwarta tam baza irlandzkiego przewoźnika. Jednocześnie Ryanair uruchomił 12 nowych połączeń, które wejdą w skład największego w historii przewoźnika zimowego rozkładu tanich lotów, składającego się łącznie z 18 połączeń. W katowickiej bazie mają być ponadto umieszczone na stałe dwa samoloty należące do linii Ryanair.

Cieszymy się z otwarcia bazy w Katowicach oraz inauguracji największego w historii zimowego rozkładu lotów, a wraz z nim aż 12 nowych tras do Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Göteborga, Katanii, Kijowa, Kolonii, Manchesteru, Odessy, Oslo oraz Pafos. Łącznie Ryanair zaoferuje tej zimy w Katowicach 18 tras i obsłuży 1,25 mln pasażerów rocznie

- skomentowała Olga Pawlonka z biura sprzedaży i marketingu firmy Ryanair.

Ryanair uruchomi 27 nowych tras latem

Na początku września właściciel irlandzkich tanich lotniczych przedstawił także w Katowicach nową siatkę połączeń na lato 2020. Zgodnie z zapowiedzią firma uruchomi 27 nowych tras oraz zbazuje 11 dodatkowych samolotów (łącznie będzie ich 35) w swoich 6 bazach w Polsce.

Pojawią się m.in takie połączenia jak Kraków-Palermo, Katowice-Brindisi czy Gdańsk-Odessa. Spółka szacuje obsłużyć dzięki temu 14 milionów pasażerów, licząc na wzrost o 8 proc. oraz zatrudni dodatkowo 330 osób.

Więcej o: