Kursy walut 05.11 o godz. 7. Główne waluty zyskują na wartości [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 5 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,27 zł, natomiast dolar 3,84 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,88 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,94 zł

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania (31 października) główne walut znacznie poleciały w dół. W przypadku euro, dolara oraz franka szwajcarskiego mogliśmy mówić o najniższej wartości od lipca br. Trzeba jednak pamiętać, że porównujemy notowania, które dzielą 4 dni, a od tego czasu znacznie zmieniła się sytuacja na rynkach walutowych. Dowodem tego są kursy głównych walut z wtorkowego poranka. Po kilku tygodniowej słabości główne waluty w końcu zaczęły zyskiwać na wartości i to w znaczny sposób. Dolar podrożał o 0,70 proc. (prawie 3 gr), frank o 0,55 proc., natomiast euro i funt o ok. 0,30 proc. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 04.11.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 5 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym? 

5 listopada będzie ważnym dniem przede wszystkim dla funta szterlinga oraz dolara. Na kurs pierwszej z walut wpływ może mieć opublikowanie wskaźników Composite PMI oraz PMI dla usług. Jeśli chodzi o dolara, to wpływ na jego wartość może mieć prezentacja wskaźnika ISM dla usług za październik, a także dane dot. miejsc pracy w turystyce w Stanach Zjednoczonych. Dziś dowiemy się również, jaką wartość ma towar eksportowany oraz importowany za ocean.

Czytaj także: Śmierć dolara? Pogłoski są przedwczesne. Ale era petrodolarów przechodzi do przeszłości