To, ile zarabiają sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, reguluje ustawa o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego z dnia 30 listopada 2016 roku. W artykule 16 rozdziału 2. tego dokumentu czytamy, że wynagrodzenie zasadnicze sędziego Trybunału oblicza się, mnożąc razy pięć przeciętne wynagrodzenie z drugiego kwartału roku poprzedniego. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w drugim kwartale 2018 roku wynosiło ono 4521,08 zł. Oznacza to, że zasadnicze wynagrodzenie sędziego TK w 2019 roku wynosi ponad 22 tys. zł brutto miesięcznie.
Wynagrodzenie zasadnicze to nie jedyne pieniądze, na jakie mogą liczyć sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Każdy z nich, według money.pl, może otrzymać także dodatek stażowy w wysokości nawet 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Aby go otrzymać, trzeba mieć 20-letni staż pracy.
Za wieloletnią pracę sędziowie TK mogą też otrzymać także nagrodę jubileuszową (po 20 latach pracy jest to 75 proc. wynagrodzenia miesięcznego).
W momencie przejścia w stan spoczynku, sędziowie TK mogą liczyć na wysoką odprawę. Po 10 latach pracy w sądzie, prokuraturze lub Trybunale Konstytucyjnym jest ona równowartością dwumiesięcznego wynagrodzenia (ponad 45 tys. zł), po 20 latach - sześciomiesięcznego wynagrodzenia (ponad 135 ty.s zł).