Kursy walut 13.11 o godz. 7. Główne waluty znów mocno idą w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 13 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,89 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,93 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5 zł.

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty mocno zyskały na wartości, najbardziej frank szwajcarski oraz funt szterling, które wycenione zostały odpowiednio na 3,90 zł oraz 4,98 zł. Trend słabnięcia złotego zauważalny jest od kilku dni, a środowy poranek jest tego bolesny potwierdzeniem, gdyż euro, dolar, frank oraz funt umocniły się jeszcze bardziej. Brytyjska waluta w pewnym momencie przekroczyła magiczną barierę 5 zł. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - wtorek 12.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2788 zł
  • kurs dolara: 3,8780 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,8992 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9782 zł 

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 13 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walut?

Na kurs dolara wpłynąć może zeznanie Prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella przed Wspólną Komisją Gospodarczą w Waszyngtonie ws. perspektyw gospodarczych i ostatnich działań polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. Na 13 listopada zaplanowano także publikacje comiesięcznego bazowego wskaźnika CPI. Jeśli chodzi o walutę brytyjską, to na jej wartość wpłynąć może kilka mniej istotnych wydarzeń, takich jak podanie do wiadomości wskaźnika inflacji czy CPI dla Wielkiej Brytanii. Należy również pamiętać, że na kurs funta szterlinga wpływa przeciągające zamieszanie związane z Brexitem. W ostatnich dniach z tego powodu cena tej waluty przekroczył barierę 5 zł

Więcej o: