Program Maluch Plus. Ostatnie chwile na złożenie wniosku. Do rozdzielenia jest 400 milionów złotych

Do 13 listopada można składać wnioski na realizację programu Maluch Plus na przyszły rok. Program Maluch Plus powstał, by wspierać rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

W ramach programu Maluch Plus do rozdzielenia jest 400 milionów złotych. Na jedno tworzone miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym kwota wsparcia wynosi 33 tysiące złotych. Wsparcie dla dziennego opiekuna wynosi 5 tysięcy złotych. O pieniądze można ubiegać się w ramach trzech modułów.

  • Pierwszy to dofinansowanie nowych miejsc opieki
  • Drugi - wsparcie funkcjonowania miejsc już utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego
  • Trzeci - to finansowanie nowych miejsc opieki dla podmiotów prywatnych.

Moduł, adresowany do sektora prywatnego jest zaś kierowany do firm i instytucji, które chcą uruchomić na przykład żłobki przyzakładowe. W tym przypadku wsparcie wynosi 10 tysięcy złotych.

Czytaj też: Rodzina 500 plus. Jak sprawdzić status wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus?

Maluch Plus. Do kiedy można składać wnioski?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu Maluch Plus w 2020 r. muszą się spieszyć, gdyż termin składania wniosków mija 13 listopada br. Na decyzję resortu samorządy, firmy bądź osoby prywatne, poczekają jednak do końca stycznia 2020 r.

>>>> Zobacz wideo: Raport: Dzieci na drogach ryzykują życiem i zdrowiem

Zobacz wideo

Wnioski można składać osobiście, nadsyłać pocztą - liczy się tutaj data stempla pocztowego - lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Do 29 stycznia 2020 r. Ministerstwo Rodziny ogłosi zwycięzców konkursu. Warto zaznaczyć, że przyszli beneficjenci będą zobowiązani do utrzymania miejsc opieki nad dziećmi przez 5 lat, do grudnia 2025 r.

Więcej o: