Belgia. Carrefour będzie sprzedawał "Cannabread". Chleb z marihuaną od końca listopada

Pod koniec listopada Carrefour wprowadzi do sprzedaży chleb z marihuaną. Początkowo będzie dostępny w Brukseli i dwóch innych miastach. Wypiekać go będzie belgijska piekarnia "Lowy's".
Zobacz wideo

Chleb z marihuaną Charly Lowy wypieka już od dłuższego czasu. Już teraz można zakupić go w jednej z pięciu piekarni “Lowy’s”, mieszczących się w Brukseli. Ciasto jest zrobione w 15 proc. z nasion konopi, ale nie oznacza to, że pieczywo wywołuje efekty podobne do narkotyku. W chlebie jest zbyt mało THC, głównej substancji psychoaktywnej w marihuanie, by te się pojawiły. Dlatego też jego produkcja nie wymaga żadnych uprawnień.

Mimo tego, produkt ten przysporzył piekarzowi już pierwsze problemy. Jak podaje “Rzeczpospolita” w 2018 roku belgijska Federalna Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności weszła do piekarni Lowy’ego i zarekwirowała cały wypieczony zapas Cannabread. Powodem miał być brak odpowiednich dokumentów, które świadczyłyby o tym, że chleb nie ma właściwości psychoaktywnych.

 

Lowy podkreśla, że chleb jest przeznaczony przede wszystkim dla ludzi, którzy lubią smaczne pieczywo. Mimo braku właściwości narkotycznych, chleb pachnie i smakuje jak marihuana jak donosi belgijski Vice. Cannabread jest wyrobem organicznym i posiada specjalne certyfikaty. Pieczywo zawiera istotne dla diety człowieka minerały, witaminę E, kwasy Omega 3 i 6, błonnik, karoten oraz magnez.

Carrefour będzie sprzedawał chleb z marihuaną w swoich sklepach w Belgii

Lowy nie jest pierwszym piekarzem, który wyrabia chleb z marihuaną. Przed nim to samo robiło kilka piekarni, ale były to działania na małą skale. Belgijski piekarz jest jednak pierwszym producentem, który będzie tworzył taki chleb w hurtowych ilościach. Cannabread będzie można kupić już pod koniec listopada w sieciach marki Carrefour w Brukseli oraz dwóch innych miastach Belgii.

Więcej o: