CBA zatrzymała dewelopera i właściciela prywatnej telewizji. Chodzi o łapówki za prawie 2 mln zł

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziesięć osób, w tym m.in. właściciela firmy deweloperskiej w Małopolsce, prezesa jednej z izb gospodarczych i właściciela prywatnej telewizji. Zatrzymali usłyszeli zarzuty dotyczące korupcji o wartośći 1,9 mln zł.
Zobacz wideo

Krakowska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych województwa małopolskiego. Dodatkowo śledczy odkryli proceder udzielania korzyści majątkowych dla osób pełniących funkcje publiczne. - W sprawie zarzuty usłyszało już w sumie 11 podejrzanych, w tym były senator VIII kadencji - podaje CBA w komunikacie. 

CBA o możliwej korupcji na łączną sumę prawie dwóch milionów złotych

Podejrzani zostali zatrzymani na terenie województwa małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego. Osoby te miały w zamian za korzyści majątkowe (rzeczowe i pieniężne, przekazywane bezpośrednio lub w formie darowizn) i za pośrednictwem byłego senatora załatwiać sprawy w instytucjach państwowych czy samorządowych. Według materiału dowodowego przekazanych w ten sposób zostało blisko 1 mln 900 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty korupcyjne.

Więcej o: