Kursy walut 26.11 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 26 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,90 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,03 zł.

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień Względem notowania z poprzedniego tygodnia  nie zanotowaliśmy zbyt wielu zmian. Najbardziej w górę poszły dolar oraz funt szterling, których kursy wzrosły o 2-3 gr do poziomu 3,90 zł oraz 5,03 zł. Od pewnego czasu na stabilnym poziomie utrzymują się natomiast euro oraz frank szwajcarski. Wtorkowy poniedziałek nie przyniósł jakichkolwiek zmian w kursach walut, co może być zwiastunem kolejnego spokojnego dnia na rynkach walut.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 25.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 26 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Dla kursu dolara istotny może być wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board oraz dane dotyczące sprzedaży nowych nieruchomości w październiku. Na cenę franka szwajcarskiego wpłynąć może natomiast publikacja poziomu zatrudnienia w Szwajcarii w III kwartale. Ponadto, o godz. 9:15. odbędą się przemówienia Luisa de Guindosa oraz Benoita Coeuré'a z Europejskiego Banku Centralnego, w których zawarte będą założenia przyszłej polityki monetarnej Unii Europejskiej. 

Zobacz wideo
Więcej o: