Michał Krupiński rezygnuje z funkcji prezesa banku Pekao. Podano oficjalny powód

Michał Krupiński, który w piątek przestał być prezesem Pekao SA, swoją rezygnację z pełnionej funkcji motywuje "przede wszystkim chęcią kontynuowania kariery poza Polską", poinformował bank w komunikacie.
Zobacz wideo

W piątek, Michał Krupiński złożył rezygnację z funkcji prezesa banku ze skutkiem natychmiastowym. Wraz z Krupińskim, ze swoich stanowisk w jednym z największych banków w Polsce odchodzą, Michał Lehmann, wiceprezes nadzorujący pion operacji i usług oraz Piotr Wetmański, członek zarządu odpowiedzialny za strategię. 

- Rada nadzorcza przyjęła rezygnację Michała Krupińskiego ze stanowiska prezesa zarządu banku. Rada powołała jednocześnie na stanowisko p.o. prezesa zarządu Marka Lusztyna, dotychczasowego wiceprezesa zarządu odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem i wieloletniego pracownika banku - czytamy w komunikacie Pekao.

Poinformowano jednocześnie, że pełniącym obowiązki prezesa jest obecnie Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem. Lusztyn wiceprezesem banku był od lipca 2017 r., zaś z grupą banku Pekao jest związany od blisko 20 lat. 

Czytaj więcej: Jacek Sasin i jego "imperium". Gowin, Ziobro i Morawiecki negocjują. Kulisy walki o wpływy w spółkach

Michał Krupiński był prezesem od 2017 r.

Michał Krupiński objął stanowisko prezesa Pekao w 2017 r., po repolonizacji tego banku (PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupili za 10,6 mld zł 32,8 proc. akcji banku od włoskiego UniCredit. Przez kilka miesięcy Krupiński był p.o. prezesa, zgodę KNF otrzymał w listopadzie 2017 r.).

Wcześniej Krupiński przez ponad rok był prezesem PZU. W latach 2006-2007 był z kolei wiceministrem Skarbu Państwa. Swego czasu był nazywany "złotym dzieckiem PiS". 

Więcej o: