Kursy walut 04.12 o godz. 7. Dolar i euro wciąż lecą w dół. Stabilny frank [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 4 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,87 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,03 zł.

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania na wartości straciły dolar, euro oraz funt szterling, które powoli wracają do poziomów w połowy listopada. Najbardziej w dół poleciał dolar, który w ciągu 24 godzin zanotował spadek o prawie 0,90 proc. Jedyną walutą, względem której złoty się nie umocnił jest natomiast frank szwajcarski, który zaliczył nieznaczny wzrost.

Zobacz wideo

Po kilku zmiennych dniach na rynku walutowym środowy poranek wreszcie przyniósł uspokojenie. Główne waluty nieznacznie tracą na wartości względem złotego. Obecnie dolar wyceniany jest na 3,86 zł, natomiast euro na 4,28 zł 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 03.12.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 4 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>>Dowiedz się więcej: Siła nabywcza w Europie. Polak bogatszy od Rumuna, 3,5 razy biedniejszy od Niemca

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Na środę 4 grudnia zaplanowano kilka istotnych wydarzeń, które mogą wpłynąć na kursy głównych walut. Dla ceny dolara istotne mogą okazać się publikacje danych dotyczących zapasów ropy naftowej oraz wskaźnika ISM dla usług za listopad, a także informacja o zmianach pozarolniczego zatrudnienia APD. W przypadku funta brytyjskiego, na pierwszy plan rzucają prezentacja wskaźnika PMI dla usług oraz Composite PMI. Ponadto, na godzinny poranne zaplanowano kilka wydarzeń w największych krajach Unii Europejskiego, co może znaleźć przełożenie na kurs euro. 

Więcej o: