Ford i McDonald's z proekologiczną współpracą. Odpadki kawowe posłużą do produkcji samochodów

Ford od pewnego czasu stara się wprowadzać przy produkcji aut rozwiązania proekologiczne. Tym razem firma wykorzysta odpadki po kawach sprzedawnych przez McDonald's.
Zobacz wideo

Jednym z podstawowych założeń walki ze zmianami klimatycznymi jest recykling. Na tego typu rozwiązanie zdecydował się Ford, wykorzystując odpadki po kawach sprzedawanych w McDonald's.  Producent samochodowy będzie odbierał oraz transportował odpady żywnościowe do laboratoryjnego składowiska, gdzie zostaną później przerobione na bioplastiki i wykorzystywane podczas produkcji aut.

Ford wykorzysta plewy kawowe McDonald's. W jaki sposób?

Przydatne okazały się plewy kawowe, które po przetworzeniu mogą być przekształcone w materiał, który będzie utwardzać niektóre części aut. Plewy są podgrzewane przy niskiej ilość tlenu, mieszane z tworzywami sztucznymi, dzięki czemu uzyskuje się granulki, które można formułować w różne kształty. Surowiec spełnia wymagania jakościowe, a co więcej, powstałe z niego części będą o 20 proc. lżejsze. Przetworzone plewy mogą zostać wykorzystane podczas produkcji reflektorów oraz wzmacniania części samochodów znajdujących się pod maską.

>>> Dowiedz się więcej: Producenci: W 2020 r. ceny pralek i lodówek w górę. Winne nowe przepisy UE

Bioekologiczna inicjatywa Forda na razie będzie działać jedynie w Ameryce Północnej. W ramach współpracy do laboratoriów producenta będzie dostarczanych większość plew kawowych. Ford oraz McDonald's mają w planach wykorzystywanie innych tworzyw sztucznych. W podobnym kierunku zamierzają podążać również inne marki samochodów, więc w przyszłości podobnym kolaboracji będziemy oglądać w przyszłości coraz więcej. 

 
Więcej o: