Ford i McDonald's z proekologiczną współpracą. Odpadki kawowe posłużą do produkcji samochodów

Ford od pewnego czasu stara się wprowadzać przy produkcji aut rozwiązania proekologiczne. Tym razem firma wykorzysta odpadki po kawach sprzedawnych przez McDonald's.
Zobacz wideo

Jednym z podstawowych założeń walki ze zmianami klimatycznymi jest recykling. Na tego typu rozwiązanie zdecydował się Ford, wykorzystując odpadki po kawach sprzedawanych w McDonald's.  Producent samochodowy będzie odbierał oraz transportował odpady żywnościowe do laboratoryjnego składowiska, gdzie zostaną później przerobione na bioplastiki i wykorzystywane podczas produkcji aut.

Ford wykorzysta plewy kawowe McDonald's. W jaki sposób?

Przydatne okazały się plewy kawowe, które po przetworzeniu mogą być przekształcone w materiał, który będzie utwardzać niektóre części aut. Plewy są podgrzewane przy niskiej ilość tlenu, mieszane z tworzywami sztucznymi, dzięki czemu uzyskuje się granulki, które można formułować w różne kształty. Surowiec spełnia wymagania jakościowe, a co więcej, powstałe z niego części będą o 20 proc. lżejsze. Przetworzone plewy mogą zostać wykorzystane podczas produkcji reflektorów oraz wzmacniania części samochodów znajdujących się pod maską.

>>> Dowiedz się więcej: Producenci: W 2020 r. ceny pralek i lodówek w górę. Winne nowe przepisy UE

Bioekologiczna inicjatywa Forda na razie będzie działać jedynie w Ameryce Północnej. W ramach współpracy do laboratoriów producenta będzie dostarczanych większość plew kawowych. Ford oraz McDonald's mają w planach wykorzystywanie innych tworzyw sztucznych. W podobnym kierunku zamierzają podążać również inne marki samochodów, więc w przyszłości podobnym kolaboracji będziemy oglądać w przyszłości coraz więcej. 

 
Więcej o:
Komentarze (10)
Ford i McDonald's z proekologiczną współpracą. Odpadki kawowe posłużą do produkcji samochodów
Zaloguj się
 • soap2

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny greenwashing.
  Produkcja auta osobowego, czyli 1.5 tony przewożące 100kg człowieka jest z definicji nieekologiczna.

 • mistermadmat

  Oceniono 4 razy 2

  Ford skończył się na Taunisie , Granadzie i Mustangu 68 . Jak zwykle zapierniczył technologię z VolVo i w tym czasie auta nie gniły i były w miatę bezawaryjne .. a nowe wyroby to dno i wodorosty . Lepiej by było żeby robił części z gufna ,tego mateiału jest więcej ...

 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 1

  Powinni z nich zrobić lakier koloru... kawowego :-)

 • dusi

  0

  to źle pojmowana ekologia. Ten materiał i tak trafi na śmietnik w końcu....przestańcie produkować kubki plastykowe do kawy !!!!!!!!!!!!!! i przestańcie ludzie to kupować, bo to wasza wina. Dziwi mnie również, że zazwyczaj to młodych widze z tym czymś w ręku na ulicy....młodzi wychowani w konsumpcjonizmie za nic mają ekologie, te obecne młode pokolenia - nie wierzę że w takim świecie wychowani ludzie uszanują planetę. Jakoś wątpię...poza tym obecny negacjonizm i idiotyzm i czerpanie wiedzy z debilnych artykułów to szczyt umiejętności dzisiejszej młodzieży...musi być dobra "stylówa" i nowy szrajfon wymieniony po roku bo tamten był już fee. super ekologia.
  Ekologia zaczyna się w produkcji. Skoro wykorzystuje się w produkcji materiały nieekologiczne i produkuje sie w nieekologiczny sposób.... cóż, czas człowieka dobiega końca, jak gąbek .....kiedyś.
  A fabryki samochodów powinno sie ....zamknąć:) na amen, ile tego już jest .... to chore jak to syfi świat

 • rozaliaroyale

  0

  "więc w przyszłości podobnym kolaboracji będziemy oglądać w przyszłości coraz więcej."

 • true_lysander

  Oceniono 2 razy 0

  Problemem dla przyrody nie są odpadki z mielenia kawy a tony starego plastiku. Kawowe reflektory będą mniej trwałe-> więcej okazji do serwisu dla producenta aut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX