Zakaz handlu. Czy w ten weekend jest niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte 8 grudnia?

Czy sklepy będą otwarte w najbliższą niedzielę? Czy zakaz handlu obowiązuje 8 grudnia? Gdzie zrobić zakupy w weekend? Podpowiadamy

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 2018 roku. Od stycznia, zostanie on jeszcze zaostrzony i tylko kilka niedziel w roku sklepy będą otwarte. Planowane są jednak zmiany w ustawie. Solidarność domaga się wydłużenia zakazu handlu w niedzielę do 31 godzin. 

Zobacz wideo

Gdy zakaz wchodził w życie w 2018 roku, handel był możliwy w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W bieżącym roku, limit ten został zniesiony tylko do ostatniej niedzieli w miesiącu z wyjątkami.

Czy 8 grudnia to niedziela handlowa?

Zgodnie z przepisami 8 grudnia obowiązuje zakaz handlu. Ten dzień nie jest objęty wyjątkami, więc najbliższa niedziela jest niehandlowa. To jednak ostatnia taki dzień w tym roku. Przez trzy kolejne tygodnie, zakupy będzie można normalnie zrobić we wszystkich sklepach. Wszystkie niedziele do końca roku są niedzielami handlowymi. 

Nie oznacza to, że zakupów w ten weekend w ogóle nie zrobimy. Z zakazu handlu wyłączone są sklepy prowadzone przez właściciele oraz te mają status placówki pocztowej, dlatego też w niedziele otwarte jest wiele sklepów sieci Żabka. Otwarte będą także stacje benzynowe, restauracje, kina, kawiarnie, cukiernie, a także kwiaciarnie. Problemów z zakupami nie powinni mieć też mieszkańcy warszawskiej Białołęka, gdzie przy ulicy Światowida, na przeciwko Galerii Północnej Carrefour otworzył bezobsługowy sklep. Placówka jest otwarta codziennie, przez 24 godziny na dobę i oferuje także świeże produkty. To samo rozwiązanie pojawiło się wcześniej w tym roku w Poznaniu. Tam otwarto pierwszy bezobsługowy sklep dwa miesiące temu. Sieć Take&Go planuje w najbliższym czasie otwarcie kolejnych placówek w innych miastach Polski.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zakaz handlu. Czy w ten weekend jest niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte 8 grudnia?
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  No cóż tydzień wytrzymamy, smutni, zawiedzeni, przestraszeni, ale dzięki dzisiaj zakupionemu nervosolowi wytrzymamy damy radę ja, moja rodzina jak i mieszkańcy mojego bloku numer 7 oraz ulicy zapewne i miasta.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 2

  komętarze jeszcze otwarte? w zeszłym tygodniu redakcja już tak się wstydziła kątentu o niedzielach że były wyłączone :>

 • czerski.fake

  Oceniono 4 razy 0

  o jprdolę.... czy w najbliższą niedzielę też będę jprdolił ? o jprdolę, nie będę...!

 • beton44

  Oceniono 1 raz -1

  Nie mogę się doczekać do jutra - jutro w niedzielę będzie artykuł samego UZa...

 • Leszek Falkowski

  Oceniono 2 razy -2

  To jest najgorsza reforma PiSu. Jak można ludziom narzucać co mają robić albo czego nie każdy ma swój rozum. Ale resztę reformy to popieram. Niech wrócą poprzednia reforma handlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX