Mateusz Morawiecki o załataniu 250-letniej dziury podatkowej. "500+ dzięki uszczelnieniu systemu"

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Janowie Lubelskim pochwalił rząd za załatanie dziury VAT-owskiej. Stwierdził jednocześnie, że polski system był dziurawy od 250 lat m.in. dlatego, że "arystokraci w przeszłości sprzedawali naszą ojczyznę".

>>> Zobacz także: Ten region Europy może mieć niebagatelne znaczenie gospodarcze i militarne

Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Janowie Lubelskim.

Premier Mateusz Morawiecki chwali rząd za załatanie dziury liczącej 250 lat

Podczas swojego przemówienia odniósł się nie tylko do kwestii związanych z edukacją, ale i gospodarką.

Jesteśmy formacją, która dziurawy od 25 lat system, ale też od 250 lat, dlatego mówiłem o naszych arystokratach z przeszłości, którzy sprzedali naszą ojczyznę, dzisiaj skutecznie naprawiliśmy i przekazaliśmy te pieniądze na cele społeczne, dla ludzi

– stwierdził w premier Morawiecki cytowany przez "Do Rzeczy".

Jego zdaniem sprawność działań rządu, Krajowej Administracji Skarbowej, doprowadziła do tego, że "odzyskaliśmy z rąk mafii VAT-owskich, przestępców podatkowych, rabusiów VAT-owskich kilkadziesiąt miliardów złotych".

Wiem, że ta suma jest trudna do wyobrażenia. Całe nasze programy prorodzinne - 500+, 300+, Fundusz Dróg Samorządowych, programy rozwojowe, 10 mld więcej na subwencję oświatową, były możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego

- stwierdził premier twierdząc jednocześnie, że dane te potwierdzają Komisja Europejska i Bank Światowy.

Premier Morawiecki zapowiada nowe programy

Szef rządu zapewnił, że drogi samorządowe będą przez kolejne lata naprawiane po to, by przedsiębiorcy chętniej lokowali się w mniejszych miejscowościach. Zapewnił też, że rząd ma pieniądze na "mały ZUS" dla przedsiębiorców, zryczałtowany PIT oraz estoński PIT. Ta ostatnia propozycja padał w jego expose.

Premier ocenił, że Polska powinna rozwijać się równomiernie, co mają zapewnić programy społeczne takie jak Emerytura plus i 14-tka dla emerytów planowana w roku 2021. Morawiecki potwierdził również wyrównanie dopłat dla rolników. 

Szef rządu nakreślił też bardziej dalekosiężne plany. Stwierdził, że likwidacja polskiego przemysłu była wielkim błędem, dlatego głównym celem rządu będzie odpracowanie i zmiana tego stanu rzeczy.

Świat rozumie jaka krzywda spotkała Polskę

Morawiecki stwierdził też, że świadomość tego jak wielkie krzywdy spotkały Polskę i o jaką prawdę  walczy obecny obóz władzy "dociera do całego świata". "Od tej prawdy nie odstąpimy, ona stanowi dla nas fundament na przyszłość" - stwierdził szef rządu.

Zapewnił też, że rząd robi wszystko, żeby "Rzeczpospolita odzyskała swój wielki, dawno utracony blask". W jego ocenie to zadanie dla obecnego rządu oraz "dla pokoleń politycznych, które przyjdą po nas".

Więcej o: