"Mój Prąd" z niesłabnącą popularnością. Już wkrótce startuje II tura naborów do programu

Program "Mój Prąd" cieszy się coraz większą popularnością. Na dofinansowania przeznaczono już 65 mln zł. Szef NFOŚiGW, Piotr Woźny, zapowiedział, że II tura naborów rozpoczyna się w styczniu 2020 roku.

"Mój prąd" to program wprowadzony przez Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 50 proc. kosztów związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych. Należy jednak pamiętać, że maksymalna kwota dofinansowania to 5 tys. zł, a moc mikroinstalacji musi wynosić od 2 do 10 kW. Program cieszy się sporą popularnością, a w styczniu 2020 roku rozpocznie się II tura naborów.

Zobacz wideo

"Mój Prąd" - drugie terminy naborów zaczną się 13 stycznia 2020 roku

O dokładnych datach poinformował Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na Twitterze. "Nie ma się co napinać żeby zdążyć z wnioskiem w Mój Prąd do 20ego grudnia. Lepiej spokojnie przygotować Wigilię, pośpiewać kolędy z rodziną i pocieszyć się aurą Świąt. I korzystając z ferii przygotować się do drugiego naboru. START - 13 stycznia 2020." - napisał Woźny. 

Osoby, które nie zdążą z wypełnieniem wniosków nie muszą się obawiać, gdyż dotacje będą mogły otrzymać w II terminie, mimo zainstalowania paneli nawet kilka miesięcy wcześniej. Wnioski będzie można składać do 18 grudnia 2020 roku. Program będzie działać prawdopodobnie do 2025 roku.

"Mój Prąd". Program cieszy się coraz większą popularnością

W 100 dniach funkcjonowania dotacji udało się Ministerstwo Energii oraz NFOŚiGW dofinansować ponad 13 tys. instalacji fotowoltaicznych na kwotę 65 mln zł. Dzięki nim udało się zredukować emisję dwutlenku węgla o 58,8 ton. Do wykorzystania pozostało jeszcze 90 proc. środków. Ministerstwo ma kolejne plany, by zwiększyć popularność akcji. Już wkrótce pojawi się opcja pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych na instalację paneli, co w przyszłości może się okazać rozwiązaniem problemów z podwyżkami cen prądu, do których dojdzie na początku przyszłego roku

Więcej o: