Kursy walut 10.01 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 10 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,82 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,93 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5 zł.

W czwartek 9 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania zauważalnie w górę poszedł jedynie dolar, którego wartość wzrosła o ok. 0,30 proc. Spadek na analogicznym poziomie zanotował natomiast funt szterling. Euro oraz frank szwajcarski po raz kolejny stabilne. 

Zobacz wideo

Piątkowy poranek również stoi pod znakiem stabilizacji. Frank, dolar oraz euro utrzymują się na poziomie z poprzedniego dnia. Straty z czwartku odrabia natomiast funt, którego kurs aktualnie rośnie o ok. 0,35 proc., przebijając tym samym granicę 5 zł. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 09.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 10 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Koniec tygodnia nie powinien przynieść zbyt wielu przetasowań, gdyż na piątek 10 stycznia nie zaplanowano zbyt wielu wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na cenę walut. Dla kursu dolara istotna będzie publikacja danych dotyczących stopy bezrobocia w grudniu oraz zmian zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, CFTC przedstawi pozycje spekulacyjne m.in. na ropę naftową, złoto czy zboże. Jeśli chodzi o inne waluty, to dotyczące ich wydarzenia są o iluzorycznej ważności. To w połączeniu z uspokojenie konfliktu na linii USA - Iran może sprawić, że na koniec tygodnia waluty będą wyjątkowo stabilne. 

Więcej o: