Robert Lewandowski ma własną kawę. RL9 można kupić w sieci Kaufland

W sieci Kaufland od 22 stycznia dostępna będzie kawa RL9, której ambasadorem jest najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Początkowo produkt był dostępny w niemieckich sklepach sieci. Teraz kawa trafiła również do Polski.
Zobacz wideo

Kawa RL9, której nazwa nawiązuje oczywiście do inicjałów, a także boiskowego numeru piłkarza Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, dostępna jest w kilku wariantach (creme, espresso, gold) oraz w różnych wersjach opakowań (słoiki 200 g, opakowania 250 g i 1 kg).

Robert Lewandowski jest oficjalnym ambasadorem produktu. Jego podpis i wizerunek obecny jest w materiałach promocyjnych. Kawa już kilka tygodni temu trafiła do sklepów Kaufland w Niemczech, a od 22 stycznia będzie dostępna w Polsce. Wiemy, że 250-gramowe opakowanie będzie kosztować 12,99 złotych.

Biznesy Roberta Lewandowskiego

Kawa RL9 to oczywiście nie jedyny produkt promowany przez najlepszego polskiego piłkarza. W sierpniu ruszyła sprzedaż napoju izotonicznego RL9pro. Za produkcję odpowiada Oshee Polska, a napój jest dostępny w sklepach Żabka. Zawodnik jest też ambasadorem marki Huawei Mobile.

Robert Lewandowski, którego majątek tygodnik "Wprost" oszacował na 450 mln zł, jest również właścicielem agencji marketingowej Stor9_, jego firma ma również 49 proc. udziałów w domu mediowym RL Media uruchomionym przez holding marketingowy Group One.

Piłkarz inwestuje w nieruchomości (jest właścicielem kilku apartamentów), biznes restauracyjny i medyczny oraz w start-upu. Lewandowski ma m.in. udziały w Samurai Labs. To laboratorium sztucznej inteligencji, którego celem jest ochrona dzieci przed przemocą w sieci.

Więcej o: